Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

ZEN W PRAKTYCE – SPOTKANIE Z ROSHI SUNYĄ KJOLHEDE

Wszystkich zainteresowanych praktykowaniem MEDYTACJI ZEN serdecznie zapraszamy w piątek 18 marca 2016r od godz. 18.30 do 21.00 na warsztat prowadzony przez Roshi Sunyę Kjolhede - nauczycielkę ZEN, goszczącą we Wrocławiu.

W programie:
Wykład wprowadzający do ZEN, możliwość zadawania pytań Roshi oraz wspólna praktyka.

Medytujemy, siedząc na poduszkach, na podłodze – zadbaj, aby nie przeszkadzało Ci w tym ubranie. Prosimy, przyjdź w wygodnym stroju lub zabierz go ze sobą (luźne spodnie lub dresy bądź niezbyt obcisłe legginsy). Zadbaj też o grube skarpety i ciepłą bluzę lub sweter.

Termin:
piątek 18 marca 2016r., godz. 18.30- 21.00
Miejsce:
ROZWIJALNIA - Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30 (Biskupin), Wrocław
Opłata za wstęp: 25 zł (nie ma możliwości zapłaty kartą)

Zapisy:
zbzwroclaw@gmail.com

O prowadzącej:

Roshi SUNYA KJOLHEDE rozpoczęła praktykę zen w 1970 roku. Przekaz Dharmy i święcenia kapłańskie otrzymała od Roshiego Philipa Kapleau.

Od 1995 roku sprawuje opiekę duchową nad sanghą zen Bodhidharma. Po wielu latach życia i praktyki w Rochester, w 2003 roku wraz z mężem Lawsonem Sachterem (także nauczycielem zen) przeniosła się pod Asheville w górach Północnej Karoliny. Tam stworzyli własny ośrodek stanowiący główną siedzibę sanghi Windhorse Zen Community.        

Roshi dwa lub trzy razy do roku przyjeżdża do Polski, gdzie prowadzi sesin (kilkudniowe odosobnienia zen) i warsztaty wprowadzające do praktyki. Wygłasza teisia (mowy Dharmy) i udziela dokusan (indywidualne rozmowy na temat praktyki).

W przeszłości pełniła funkcję kapelana w szpitalu oraz pracowała w szkole jako bajarka. Jest matką czworga dorosłych dzieci.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto