Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

DEPRESJA I CIAŁO - WARSZTAT Z ELEMENTAMI PRACY Z CIAŁEM

Zapraszamy na warsztat DEPRESJA I CIAŁO, który odbędzie się w ROZWIJALNI w sobotę 2016r. od 10.00 do 13.00, w ramach ogólnopolskiej akcji RE:AKCJA W DEPRESJI. Poprowadzi go psychoterapeutka Iwona Pawlikowska.

Depresja objawia się często głębokim odcięciem od siebie i otaczającej rzeczywistości. Związana jest z niemożnością kontaktu, wyjścia z kręgu własnej niemocy i sięgnięcia po drugiego człowieka.

Aby nawiązać dobry kontakt z innym, trzeba mieć dobre poczucie swojego ciała i siebie w przestrzeni. Dlatego też podczas warsztatu będziemy poznawać i rozwijać naszą osobistą relację z ciałem. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

  • Czego potrzebuje moje ciało?
  • Jak mnie o tym informuje?
  • Czy są to czytelne dla mnie wskazówki?
  • Czy jestem w stanie zaufać ciału i kierować się jego podpowiedziami?
  • W jaki sposób wyczuwam swój oddech?
  • Jakie uczucia budzą się we mnie, gdy pojawia się we mnie jakaś potrzeba?
  • Co robię z tymi uczuciami?

Zapraszamy osoby dorosłe, które doświadczyły depresji lub zmagają się ze skutkami codziennego stresu. Mile widziani są także wszyscy zainteresowani własnym rozwojem.

Warsztat organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji „RE:akcja w depresji”. Udział jest BEZPŁATNY.

Liczba osób: grupa może liczyć maksymalnie 12 osób

Termin: 19.03.2016, godz. 10.00 – 13.00 - w tym termnie wszystkie miejsca są już zarezerwowane.
Jeśli zgłosi się dostatecznie dużo chętnych - warsztat zostanie powtórzony w sobotę 2 kwietnia 2016r. w godz.10.00-13.00.

Miejsce: ROZWIJALNIA,
Wrocław, ul. J. Chełmońskiego 30 (Biskupin)

Zgłoszenia: wyłącznie poprzez formularz na stronie: http://reakcjawdepresji.pl/depresja-i-cialo

 

O prowadzącej:

Iwona Pawlikowska – certyfikowana psychoterapeutka Gestalt (certyfikat EAGT) oraz pedagog w zakresie poradnictwa psychopedagogicznego, członkini Polskiego Towarzystwa psychoterapii Gestalt oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt. Umiejętności terapeutyczne zdobywała w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, realizując różne projekty społeczne i programy terapeutyczne skierowane do osób w kryzysie, doświadczonych przemocą, zagrożonych wykluczeniem społecznym, dotkniętych problemami natury emocjonalnej. Doświadczenie kliniczne zdobyła m.in. podczas stażu na oddziale psychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Praktykę psychoterapeutyczną prowadzi we Wrocławiu (iwonapawlikowska.pl). Pracuje pod stałą superwizją.

Psychoterapia jest - w moim przekonaniu - procesem poznawania siebie. Uczy, jak otwarcie, blisko i bezpośrednio spotykać się z drugim człowiekiem. Ułatwia świadomy kontakt ze swoimi uczuciami i potrzebami. Odbywa się jednak w relacji z drugą osobą –  terapeutą. I to, co dzieje się między nami, stanowi odniesienie do innych ważnych relacji w życiu osoby korzystającej z pomocy. Jako psychoterapeutka dążę do autentycznego spotkania, w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Pomagam osobom, które cierpią, będąc same ze sobą lub w relacjach z innymi. Wspólnie szukamy nowych, bardziej twórczych sposobów myślenia, doświadczania i działania.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto