Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
SZTUKA RELAKSU - warsztat terapii muzyką i ruchem

Po pracowitym tygodniu - oferujemy chwile tylko dla Ciebie. 3-godzinny warsztat SZTUKA RELAKSU poprowadzi Katarzyna Pieńko-Jamuła - psycholożka, wyspecjalizowana w pracy z ciałem i muzykoterapii. 

Relaks będzie służył osiągnięciu poczucia wewnętrznego spokoju, wewnętrznej ciszy, odprężeniu, uzyskaniu stanu wewnętrznej pogody, pogodzeniu się ze sobą i światem - aż do łagodnej euforii.  Podczas warsztatu nauczysz się  oszczędzać własny potencjał energetyczny i odpoczywać.

Wykonanie proponowanych ćwiczeń ma przynieść efekt psychicznej regeneracji, złagodzenia niekorzystnych skutków reakcji stresowych (zwłaszcza jeśli doświadczamy ich w nadmiarze).

Zajmiemy się, między innymi, napięciami w ciele ponieważ duża ich część  jest bezproduktywna.  Wywołana bądź nadmiarem bodźców, bądź emocjami i potrzebami, z którymi współczesny człowiek nie umie sobie radzić. 

Wielu ludzi, którzy przyjmują swobodną pozycję leżącą, odpoczywają, uważają, że są rozluźnieni, mają jednak napięte mięśnie.  Nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ nie potrafią odczuwać (świadomie nie rejestrują) wrażeń napięcia, jakich dostarcza organizm.

Trwanie w nadmiernej nerwowości, jak i w stanie nadmiernego zmęczenia uniemożliwia późniejsze całkowite odprężenie a sprzyja pozostawaniu w napięciu, wskutek nieustannego, niecelowego napięcia własnego organizmu.

Ze stanami nadmiernej aktywności nerwowej oraz nadmiernymi napięciami mięśni związane są reakcje emocjonalne, jak np. pobudliwość, złość, lęk, poirytowanie.  Jeżeli poprzez ćwiczenia relaksacji zmniejszymy napięcie, tym samym zniwelujemy nadmierną aktywność nerwową, złagodzimy emocje negatywne  a także wpłyniemy na wyobraźnię i procesy myślenia.

Praktyka relaksacji może zaoszczędzić ogromną ilość energii człowieka, która była zużywana na utrzymanie napięć.  Wprowadzenie w stan relaksu może dostarczyć człowiekowi strumienia przyjemnych doznań.  Poprawia jego samopoczucie i obraz siebie.  W konsekwencji wzmacnia też zaufanie do siebie, ponieważ człowiek czuje, że ma narzędzia, za pomocą których może radzić sobie z własnym lękiem, napięciem i stresami życia.

W ramach warsztatu wykorzystane zostaną następujące metody  pracy:

-techniki muzykoterapeutyczne:  z użyciem instrumentów (aktywne) oraz receptywne (związane ze słuchaniem muzyki);

-specjalne ćwiczenia wyobraźni;

-słuchanie doznań płynących z ciała;

-zdobywanie umiejętności samoregulacji napięć;

-eksperymentowanie z różnymi postawami ciała;

-metody transowe służące relaksacji.

W trosce o Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa zajęcia będą się odbywały w małej, przyjaznej grupie, pod opieką psychoterapeutki specjalizującej się m.in. w pracy z ciałem i muzykoterapii.

Odpłatność za uczestnictwo w warsztacie – 55 zł od osoby. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie i przedpłata na konto – tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl  (prosimy podać numer telefonu kontaktowego). Prosimy zabrać ze sobą dowód wpłaty.

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: SZTUKA RELAKSU - warsztat + imię i nazwisko uczestnika


Katarzyna Pieńko-Jamuła

Jest psychoterapeutką z 8-letnim stażem, pracuje w nurcie integracyjnym, obejmującym m.in. pracę z ciałem. Już jej praca magisterska dotyczyła związków psychiki i ciała. Kontynuowała te zainteresowania – jest absolwentką rocznego kursu pracy z ciałem oraz studiów podyplomowych z zakresu muzykoterapii. Ukończyła szkolenie z psychoterapii Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Aktualnie kształci się w Instytucie Ericksonowskim. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapeuty (ECP). Stale i systematycznie superwizuje swoją pracę terapeutyczną. Stosując pracę z ciałem, praktykuje ją w sposób zintegrowany z całością procesu terapeutycznego, powiązany z historią życia, zasobami, problemami i osobowością pacjenta.

 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto