Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY A DUCHOWOŚĆ

Twórca Porozumienia Bez Przemocy, Marshall Rosenberg, często zauważa, że ta metoda komunikacji nie jest niczym nowym, że jej źródeł można się doszukać w wielu tradycjach duchowych na całym świecie.

 

Zapraszamy na wykład o tym, jak nasza codzienna komunikacja może dawać nam poczucie głębokiego sensu i rozwoju. We wtorek 24 maja od godz. 18.00 do 20.30 porozmawiamy o przenikaniu się pradawnych mądrości z ideami Porozumienia Bez Przemocy, o tym, jak może stać się ono integralną częścią naszego życia, nie tylko zawodowego czy rodzinnego, ale i duchowego.

 

Spotkanie poprowadzi Patrycja Bielak, trenerka komunikacji interpersonalnej i rozwoju osobistego, która podzieli się swoimi doświadczeniami łączenia idei i zasad Porozumienia Bez Przemocy z myślą i praktyką buddyjską. Nawiążemy też do ideałów chrześcijańskich. Zapraszamy do wzbogacenia dyskusji o inne tradycje duchowe.

 

Patrycja Bielak jest absolwentką Wydzialu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również podyplomowe studia teatrologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz posiada kilkuletnie doświadczenie jako instruktor i reżyser teatralny. Ponadto jest uprawniona do nauki podstaw medytacji, której od kilku lat uczy się pod kierunkiem dr Shenpen Hookham.

Od 2006 roku intensywnie kształci się w zakresie komunikacji. Pragnąc dogłębnie poznać metodę komunikacji dr Marshalla Rosenberga zwaną Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy), odbyła szereg szkoleń. Bliska jest jej idea pokojowego rozwiązywania konfliktów, którą promuje dr Rosenberg - laureat nagrody Bridge of Peace Nonviolence Award. Główną mentorką Patrycji Bielak jest dr Elizabeth English z Uniwersytetu w Oxfordzie, która posiada certyfikat trenerski Centre For Nonviolent Communication.

Sama Patrycja Bielak jest w trakcie wieloetapowego procesu certyfikacji, w ramach którego ukończyła szkolenie trenerskie (Art Of Facilitating Groups) prowadzone przez Ginę Lawrie i Bridget Belgrave w 2008 roku w Wielkiej Brytanii.

 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto