Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

ODKRYWAM SIEBIE POPRZEZ RUCH

Rozpoczynamy w ROZWIJALNI nowy cykl zajęć taneczno-ruchowych rozwijających świadomość ciała i przestrzeni. Poprowadzi je Irena Lipińska ­– znana tancerka, performerka i choreografka. Będzie to cykl 10 spotkań – co tydzień, w soboty od 11.15 do 13.00. Pierwsze - po zebraniu grupy chętnych.

Świadomość ciała jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Od porozumienia z własnym ciałem zależy nasze samopoczucie, zdrowie, jakość relacji z innymi i z otoczeniem.

Dla każdego, komu zależy na rozwoju osobistym, podstawą, punktem wyjścia jest świadomość siebie, w tym swego ciała. Najlepszym sposobem na to jest ruch, nasz własny,  indywidualny taniec, który rozpoczyna się od rozwijania umiejętności słuchania impulsów ciała, rozumienia ich i podążania za nimi.

Na zajęciach będziemy badać nasze możliwości i ograniczenia w tej sferze. Celem będzie odkrywanie związków łączących ciało z umysłem i emocjami – tak, aby poczuć się komfortowo ze sobą, z innymi i z przestrzenią. Będąc w ruchu, staniemy się wyraźniej, odczuwalniej obecni w ciele.

Osoby świadome własnego ciała są bardziej rozluźnione, spokojniejsze, a ich działania w codziennym życiu nie wymagają szczególnego wysiłku. Zdrowie i piękno płynie z wnętrza, z poczucia bezpiecznego bycia we własnym ciele i w ruchu. Pozwólmy sobie na dotarcie do tego stanu! Ruch i taniec to jedna z najlepszych metod pozbycia się stresu i blokad.

Wspólnie zadbajmy o życzliwą atmosferę ćwiczeń, tak aby na luzie móc doświadczać siebie w ruchu, dźwięku, rytmie, przestrzeni i relacjach z innymi ludźmi. Kreatywne elementy zajęć ukażą możliwości, które drzemią w każdym z nas.

Na zajęciach będziemy badać, rozwijać i pielęgnować świadomość ciała i przestrzeni poprzez zastosowanie technik ruchowych, elementów tańca i choreografii, ćwiczeń uczących uważności – skupiania uwagi na sobie, swoim oddechu, byciu, a jednocześnie na wielu elementach ruchowych i przestrzennych. Nauczymy się działania w ruchu: indywidualnie, z partnerem i w grupie.

Dzięki aktywności taneczno-ruchowej zyskamy doskonałe samopoczucie, nowe postrzeganie swego ciała i świadomość przestrzeni. Systematyczny udział w zajęciach poprawi kondycję, pomoże utrzymać piękną sylwetkę i postawę ciała, a przy okazji korzystnie wpłynie na stan zdrowia.

Autorka zajęć będzie dążyć do tego, żeby zdobywanie i szlifowanie umiejętności ruchowych było dla wszystkich przyjemną zabawą. Poziom zajęć zostanie dostosowany do możliwości i chęci grupy. Mile widziane są osoby absolutnie początkujące.

Termin: soboty od 11.15 do 13.00 (przez 10 kolejnych tygodni)

Odpłatność – 40 zł za każde zajęcia. Decyzję o udziale w całym cyklu zajęć (10 spotkań) trzeba podjąć najpóźniej po pierwszych zajęciach.

Zgłoś się już dziś i zrób przedpłatę, aby zagwarantować sobie miejsce:

Tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego

O prowadzącej:

Irena Lipińska - tancerka, performerka, choreografka i fotografka. Warsztat taneczny zdobywała latami u wielu wybitnych tancerzy i choreografów tańca współczesnego i butō.

Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Rezydentka ArtStation Foundation - Solo Projekt 2011; w ramach rezydencji powstał solowy projekt pod artystyczną opieką Luci Giacomo Shulte i Ornelli Balestry -współpracowników Raimunda Hoghe. Uczestniczyła w programie dla stażystów Teatru ZAR oraz w seminarium badawczym technik aktorskich Anatolija Wasiljewa.

Ukończyła kurschoreografii scenicznej i otrzymała dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie. W sierpniu i wrześniu 2011 r. przeprowadziła projekt badawczo-edukacyjny dotyczący kobiecego tańca w Japonii. Projekt był wspierany przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Stworzyła i przygotowała własne projekty solowe: hydrohypno, line,

Kompilacje, DNACE, dwa na jeden, LU2077. W 2014 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współpracuje z artystami współczesnej sceny muzycznej i sztuki nowych mediów. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu terapii ruchem z dziećmi i dorosłymi.

Więcej szczegółów na stronie www.irenalipinska.com 

fot. Kailai Chen


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto