Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
PRZEMIANA BRZYDKIEGO KACZĄTKA W ŁABĘDZIA.
Odkryj swą unikalną wartość, ukaż swe prawdziwe piękno. Niech to co dotąd było twą słabością, stanie się twoją siłą....

W sobotę 8 grudnia 2012 r. od godziny 16.00 do 20.00 proponujemy warsztat, który może Cię odmienić. Będzie to warsztat rozwoju osobistego autorstwa Petry Spichał pt. PRZEMIANA BRZYDKIEGO KACZĄTKA W ŁABĘDZIA. Odkryj swą unikalną wartość, ukaż swe prawdziwe piękno. Niech to co dotąd było twą słabością, stanie się twoją siłą....

 

Czy nie zdarza wam się czasem, że mimo wrodzonego wdzięku, nienagannego zachowania i usilnych starań, by dobrze wypaść, wciąż i wciąż trudno wam dopasować się do otoczenia, wciąż coś w waszej powierzchowności budzi zastrzeżenia, zachowujecie się tak, jakbyście nic nie umiały zrobić jak należy, potykacie się niezgrabnie o wyrastające nagle pod nogami przeszkody, i... już po chwili same zaczynacie wątpić we wszystkie swe ukryte zalety i talenty, czując się nieładne, niemądre i jakieś niewydarzone?

Tak jak brzydkie kaczątko nie mogło odnaleźć się w świecie, gdyż nie znało swej prawdziwej tożsamości, tak być może i nam trudno znaleźć się w życiu, bo nie potrafimy docenić swej własnej unikalnej wartości, dostrzec swego niezwykłego piękna, jeśli porównujemy się do ogółu, i patrzymy na siebie przez pryzmat ogólnie przyjętych kanonów.

Warsztat ten to próba nowego, świeżego spojrzenia na siebie samą, nie uwarunkowanego żadnymi kanonami, wzorcami, schematami czy uprzedzeniami, to próba otwarcia się na to piękno które w sobie mamy, jedyne, unikalne i niepowtarzalne… To także próba odnalezienia dla siebie takiego stylu życia czy otoczenia, w którym mamy szanse ujawnić najlepsze strony swej osobowości.

Możemy nawet odkryć, że to, co dotąd uznawałyśmy za swój mankament, w istocie jest naszą zaletą, że bojaźliwość i nieśmiałość, której się zawsze wstydziłyśmy, tak naprawdę świadczy o delikatności naszego charakteru, albo że nasz nieokrzesany temperament. który próbowałyśmy zawsze poskramiać, to przejaw żywiołowości i twórczej energii, którą w sobie mamy.

Być może warsztat ten pozwoli nam zobaczyć, że im bardziej staramy się dopasowywać, poskramiać swą naturę, być kimś, kim nie jesteśmy, tym gorzej wypadamy, dopiero gdy pozwalamy sobie na autentyczność, natura nasza może rozkwitnąć, i świat może ujrzeć nasze prawdziwe piękno.

W trakcie różnorodnych działań będziemy starały się dotrzeć do tych zaniedbanych, najbardziej barwnych części swojej osobowości, będziemy uczyły się korzystać ze swego potencjału, i bardziej doceniać swe zalety.

Aby uczestniczyć w warsztacie, koniecznie wcześniej zarezerwuj miejsce. Potwierdzeniem woli uczestnictwa jest przedpłata - 80 zł od osoby.
tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (z podaniem numeru telefonu kontaktowego)

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: PRZEMIANA BRZYDKIEGO KACZĄTKA - warsztat + imię i nazwisko
O prowadzącej:

Petra Spichał jest absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiada dyplom specjalisty w terapii Gestalt. Dotąd prowadziła warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuje z ROZWIJALNIĄ i innymi ośrodkami rozwoju osobistego we Wrocławiu, i tam prowadzi swoje warsztaty. Prowadzi też terapie indywidualne.

Interesuje się także astrologią i różnego rodzaju działaniami  twórczymi, m.in. tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem. Jak mówi sama o sobie - inspiracje do rozwoju osobistego czerpie z relacji z najbliższymi, które stanowią dla niej nieustający warsztat pracy nad sobą.

Motto którym kieruje się w swej pracy:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia... Każdy sam wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnaleźć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w danym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu... Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, jeśli do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę...

Można powiedzieć, ze uświadomienie stanowi podwaliny tego, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie - nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz uświadomienie wynikające z osobistego doświadczenia, uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem; uświadomione staje się narzędziem naszego rozwoju. Uświadomienie sobie, jaka jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu, jaka chciałabym być.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto