Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA

Jeśli lubisz rysować lub malować, chcesz zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi, poznać ciekawych ludzi i przyjemnie spędzić czas – serdecznie zapraszamy na WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA. Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent!

Być może pociąga Cię rysowanie lub malowanie a potrzeba Ci fachowego wsparcia kogoś, kto pomoże Ci zdobyć potrzebne umiejętności albo je rozwinąć zapraszamy na nasze lekcje dla hobbystów (grupowe lub indywidualne). U nas, w miłej atmosferze, nauczysz się krok po kroku rysować i malować.

Lekcje przeznaczone są dla wszystkich, począwszy od młodzieży szkolnej, poprzez dorosłych, na seniorach kończąc.

Spotkanie informacyjne z Magdaleną Filcek, prowadzącą WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA oraz lekcja wstępna (wyjątkowo w cenie 30 zł) w sobotę 26 listopada 2011 r. od godz. 18.00 do 19.30.

WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA są pomyślane jako wieloetapowy kurs. Obejmuje on podstawy rysunku i malarstwa z natury, zasady kompozycji, posługiwania się perspektywą,  projektowania. Tematami prac będą:

·         studium martwej natury,

·         pejzaż,

·         wnętrza

·         oryginalne zadania do indywidualnego rozwiązania

·         ćwiczenia z wyobraźni - rysunkowe i malarskie.

Zapoznamy Cię od podstaw z technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akryl, olej.

Zajęcia mają charakter praktyczny, jednakże nie ograniczają się do nauczenia Cię warsztatu i rzemiosła. Przede wszystkim rozwiniesz swoją wrażliwość artystyczną. W tym celu proponujemy ćwiczenia malarskie i rysunkowe, które polegają nie tylko na wnikliwym obserwowaniu natury, ale też na działaniach z wyobraźni. Staramy się przekazać wskazówki techniczne dotyczące warsztatu, ale także – co ważne – uczymy nieprzedmiotowego postrzegania natury, widzenia poprzez kompozycję, światłocień, kolor.

Odręcznie wykonywanie rysunków rozwija kreatywne myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, ćwiczy cierpliwość i koncentrację.


O to, by zajęcia były interesujące, a uczestnicy wynieśli z nich jak najwięcej dba ich autorka – Magdalena Filcek – architekt wnętrz z wieloma  wyróżnieniami w Polsce i za granicą, autorka projektu Balonodrom, od kilku lat dla przyjemności ucząca prywatnie rysunku i malarstwa.

Nie wymagamy doświadczenia plastycznego, pomagamy od podstaw osobom zupełnie początkującym. Zapewniamy indywidualny tok nauczania.

Cały kurs składa się z miesięcznych niezależnych części dostosowanych poziomem trudności zadań do stopnia zaawansowania uczestników. Każda część (miesiąc kursu) składa się z 4 spotkań trwających:

·         po 2 godziny lekcyjne - w większych grupach

·         albo po 4 godziny lekcyjne - w mniejszych grupach bądź indywidualnie.

Pragniemy wyjść na przeciw potrzebom uczestników związanym z wiekiem – oferujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych i dla seniorów.

Zapisy trwają cały rok; kurs rozpoczyna się po zebraniu grupy.

Grupowe lekcje rysunku dla dzieci i młodzieży proponujemy raz w tygodniu, we wtorki od 16.00 do 17.30.

Grupowe lekcje rysunku dla osób dorosłych proponujemy raz w tygodniu, we wtorki od 18.00 do 19.30.

Grupowe lekcje rysunku dla seniorów proponujemy raz w tygodniu,

w piątki od 14.00 do 15.30.

W większych grupach jedno spotkanie trwa dwie godziny lekcyjne. Koszt czterech spotkań w miesiącu wynosi 240,00 zł (dwieście czterdzieści złotych) + 40 zł na materiały.

W większych grupach liczba miejsc jest ograniczona (do 10 osób), zatem decyduje kolejność zgłoszeń oraz ich potwierdzenie przez wpłatę zaliczki na konto. W przypadku niewystarczającej liczby chętnych (mniej niż 5 osób) warsztaty w tej postaci nie odbędą się – w takim wypadku chętnym zostaną zaproponowane zajęcia w innej formie, a w razie nieprzystania na tę propozycję, zaliczki zostaną zwrócone.

Każdy kolejny miesiąc to rozpoczęcie kolejnego stopnia zaawansowania grupy ( I, II, III, IV itd.), ceny za każdy kolejny etap kursu pozostają niezmienne, czyli 240 zł + 40 zł na materiały.

W tę ostatnią kwotę (40 zł) wliczone są wszystkie materiały potrzebne na danym etapie zajęć: ołówki, gumki, brystole, a później np., tusze, piórka, brystole, płótna, pędzle, farby, itp.

Kurs w małych grupach dydaktycznych (do 3 osób) odbywa się
w piątki od godz. 16.00 – 20.00, a odpłatność za 4 spotkania po 4 godziny lekcyjne wynosi 1000 zł miesięcznie. W cenę tego kursu wliczone są materiały. Zapisy trwają cały rok; kurs rozpoczyna się po zebraniu grupy.

Indywidualne zajęcia z rysunku odbywają się w terminach umówionych. Zapisy trwają cały rok. Jedno spotkanie trwa cztery godziny lekcyjne i kosztuje 320 złotych (trzysta dwadzieścia złotych). W cenę tych zajęć wliczone są materiały.

Bez względu na to, kiedy rysowałaś/eś i jak oceniasz swoje uzdolnienia plastyczne, uczestnictwo w tym kursie może sprawić Ci mnóstwo przyjemności – a nawet może okazać się dla Ciebie ważnym przeżyciem, gdyż nasze warsztaty mogą być doskonałym wstępem do poważniejszego zainteresowania się projektowaniem w szerokim tego słowa znaczeniu (architektura, wnętrza, wzornictwo, scenografia, grafika użytkowa itd.).

Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie – tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl  (prosimy podać numer telefonu kontaktowego) i przedpłata na konto:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: WARSZTATY MALARSTWA I RYSUNKU +  imię i nazwisko

 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto