Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

MANDALA - KLUCZ DO ZROZUMIENIA SAMEJ/SAMEGO SIEBIE

Bogactwo kolorów jesieni i nutkę listopadowej zadumy proponujemy twórczo spożytkować podczas warsztatu MANDALA - KLUCZ DO ZROZUMIENIA SAMEJ/SAMEGO SIEBIE. Pomagać w tym będzie Petra Spichał - terapeutka Gestalt. Warsztat odbędzie się w sobotę 24 listopada 2012 r. od godz. 16.00 do 20.00 (to zaktualizowany termin!).

Wyobraźmy sobie, że przestrzeń na jakiej powstaje mandala - koło - to cały nasz świat, całe nasze życie, a to co w tym kole umieścimy, to nic innego, jak ekspresja naszego ja. To wyrażenie naszej własnej niepowtarzalnej natury, temperamentu, tęsknot, pragnień, obaw, itd.  Koło poprzez swój kształt kieruje naszą uwagę do wewnątrz, tak więc mandala to jakby rozmowa z samą/samym sobą.

Rysując, pobudzamy nieświadomą, podświadomą część swego umysłu. To, czego nie potrafilibyśmy wyjaśnić słowami, czego rozumem nie dotykamy, możemy wyrazić w formie kolorów, wzorów, a w ten sposób staje się to jakby wyraźniejsze dla naszych oczu.

Rysowanie uwalnia emocje, które w nas są zamknięte i nie mogą wydostać się na zewnątrz „normalnymi sposobami”, gdyż cenzura naszych własnych oporów, przekonań i nawyków jest zbyt wielka… Tak więc jest to furtka, sposób na wydostanie się z nas tego, co stanowi nasze tabu, wiedzę o naszym niegrzecznym JA, o naszych „niedozwolonych” odczuciach i pragnieniach.

Nie liczy się tu, kto jakie ma zdolności plastyczne; liczy się wyrażenie siebie tak, jak czujemy. Sposób rysowania - podobnie jak charakter pisma - mówi o nas. Możemy także - rysując mandale - projektować swoje marzenia, wyrażać swe pragnienia, i wprawiać je w ruch, jak wypowiedziane zaklęcie.

Historycznie - mandale występowały w różnych kulturach, należą do najstarszych symboli religijnych. Idea mandali bliska jest znaczeniu magicznego kręgu, który miał działać ochronnie. Wspaniałe mandale można odnaleźć w niektórych tradycjach buddyjskich, gdzie stanowią ważny element kontemplacji.

Osobą która wykorzystywała mandale w pracy terapeutycznej był Gustaw Jung. Uważał on że poprzez tworzenie mandali następuje proces oczyszczania osobowości, wydobywania na światło dzienne tego, co zakryte, tego, co dotąd było nieujawnione.

Tak więc - zapraszamy do twórczej pracy i odkrywania tajników własnej osobowości.

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie i przedpłata.
tel. (71) 348-60-30; info@rozwijalnia.pl (z podaniem numeru telefonu kontaktowego)

Odpłatność - 80 zł od osoby. Dowód wpłaty prosimy zabrać ze sobą na warsztat.

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, 51-630 Wrocław, ul. Chełmońskiego 30 

nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: MANDALA - warsztat + imię i nazwisko uczestnika.

O prowadzącej:

Petra Spichał jest absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiada dyplom specjalisty w terapii Gestalt. Dotąd prowadziła warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuje z ROZWIJALNIĄ i innymi ośrodkami rozwoju osobistego we Wrocławiu, i tam prowadzi swoje warsztaty. Prowadzi też terapie indywidualne.

Interesuje się także astrologią i różnego rodzaju działaniami  twórczymi, m.in. tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem. Jak mówi sama o sobie - inspiracje do rozwoju osobistego czerpie z relacji z najbliższymi, które stanowią dla niej nieustający warsztat pracy nad sobą.

Motto którym kieruje się w swej pracy:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia... Każdy sam wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnaleźć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w danym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu... Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, jeśli do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę...

Można powiedzieć, ze uświadomienie stanowi podwaliny tego, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie - nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz uświadomienie wynikające z osobistego doświadczenia, uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem; uświadomione staje się narzędziem naszego rozwoju. Uświadomienie sobie, jaka jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu, jaka chciałabym być.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto