Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
GRANICE I OGRANICZENIA

W sobotę 14 kwietnia 2012 r. od godz.18.00 do 21.00 proponujemy warsztat rozwoju osobistego, którego tematem (i tytułem zarazem) będą nasze GRANICE I OGRANICZENIA. Prowadzi Petra Spichał.

Po co istnieją rozmaite granice? Kiedy mi służą, a kiedy blokują moją ekspresję? Czy potrafię dbać o swe granice w relacjach z innymi? Czy potrzebuję je zbudować, umocnić, czy może rozluźnić?

Warsztat ten jest okazją, by w kontakcie z grupą doświadczyć własnych ograniczeń, a także zobaczyć, w jaki sposób wchodzimy w relacje z innymi. Czy potrafimy przy tym stawiać zdrowe granice, czy może pozwalamy innym je deptać, a być może stwarzamy z nich mur nie do przebycia?

Niełatwo jest przełamywać stare wzorce, lecz podczas warsztatu można bezpiecznie próbować to czynić, szukając nowych sposobów funkcjonowania. Zachęcamy do eksperymentowania.

Odpłatność - 80 zł od osoby. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie i przedpłata: tel.(71) 348 60 30; e-mail:info@rozwijalnia.pl (prosimy o poadnie numeru telefonu kontaktowego). Dowód wpłaty prosimy zabrać ze sobą na warsztat.

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, 51-630 Wrocław, ul. Chełmońskiego 30 

nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: GRANICE I OGRANICZENIA - warsztat + imię i nazwisko uczestnika.


Petra Spichał o sobie i nie tylko:

fot. Dariusz Adamowicz

Jestem absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiadam dyplom specjalisty w tej dziedzinie.

Dotąd prowadziłam warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie, w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuję z takimi ośrodkami rozwoju osobistego, jak ROZWIJALNIA i Arli Angels we Wrocławiu, i tam prowadzę swoje warsztaty.

Prowadzę też terapie indywidualne.

Interesuję się także astrologią i różnego rodzaju działaniami twórczymi, tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem.

Inspiracje do rozwoju osobistego czerpię z najbliższych relacji, które stanowią dla mnie nieustający warsztat pracy nad sobą.

Na co dzień jestem domatorką, choć lubię też podróżować, zwłaszcza do miejsc gdzie jest dużo słońca.

Uwielbiam kontakt z naturą. Jestem przekonana, że taki kontakt zbliża nas bardzo do samych siebie, do prawdy o sobie. Wyzwala nasze naturalne moce i uzdrawia zagmatwaną psychikę.

Moje motto:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia...  Każdy wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnalezć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w tym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu...

Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, o ile do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę. To podstawa, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie, nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz wynikające z osobistego doświadczenia:  uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron itd.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem, uświadomione - staje się narzędziem naszego rozwoju....

Uświadomienie sobie, jaki jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu jaki chciałbym być....

Warsztaty Gestalt stwarzają okazję do tego by w kontakcie z grupą przyjrzeć się własnym odczuciom, pragnieniom, obawom i wewnętrznym sprzecznościom, stać się bardziej świadomym swych potrzeb i uwarunkowań, a dzięki temu skuteczniej rozwiązywać swoje problemy i pełniej wykorzystywać swój życiowy potencjał. 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto