Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

JA WOBEC INNYCH

Zdarzają się takie sytuacje, GDY TOLERANCJA MYLI SIĘ Z OBOJĘTNOŚCIĄ, A CHĘĆ POMOCY Z PRZEMOCĄ... My zapraszamy na warsztat rozwoju osobistego pod takim właśnie tytułem. Poprowadzi go Petra Spichał w środę 8 lutego 2012 roku. Potrwa od godz.18.00 do 20.00.

Gdzie przebiega ta cienka, graniczna linia między tolerancją a obojętnością? Jak okazać troskę i zainteresowanie a zarazem wyczucie i wrażliwość, by nie być uznanym za kogoś, kto zbyt ingeruje? Jak dyskretnie zostawić przestrzeń dla czyichś własnych starań, by jednak nie okazać się nieczułym i obojętnym?

Czy miłość oznacza zostawienie drugiej osobie nieograniczonej wolności? A jeśli pozwalamy komuś na wszystko, to czy kieruje nami miłość, czy raczej obojętność?

Czy ograniczanie czyjejś swobody - często odbierane jako krzywdzące - naprawdę oznacza że wyrządzamy komuś krzywdę? Czy określenie ram czyjejś wolności może być wyrazem troski?

Nie dajemy gotowych recept, raczej zachęcamy do poszukania wspólnie odpowiedzi na te pytania. Będziemy odnosić sie przy tym do własnych przeżyć i własnego wyczucia. Proponujemy wzięcie udziału w paru ćwiczeniach, co pozwoli nam na skonfrontowanie się ze swymi motywacjami oraz na ujrzenie, jakimi wzorcami się kierujemy w tego typu sytuacjach, i jak nasze intencje są odbierane przez innych... W nastepstwie będziemy mogli poszukać nowych, bardziej adekwatnych sposobów bycia w kontakcie z drugą osobą i okazywania jej wsparcia.

Odpłatność - 40 zł od osoby. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie: telefoniczne (71 348 60 30) lub mailowe (info@rozwijalnia.pl) - z podaniem numeru telefonu kontaktowego. Mile widziana przedpłata na konto ROZWIJALNI. Wówczas prosimy zabrać ze sobą dowód wpłaty.

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, 51-630 Wrocław, ul. Chełmońskiego 30 

nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: TOLERANCJA - warsztat + imię i nazwisko uczestnika.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto