Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

CZY JA WIEM, CZEGO CHCĘ?

Moje pragnienia prowadzą mnie przez życie. Ale co jest tym czego pragnę? Czego potrzebuję by czuć się szczęśliwą/ym? Co lubię? Czego się boję? Do czego w życiu dążę? Jakie są moje słabe i mocne strony? Czego nie potrafię? Za czym tęsknię? Jak rozpoznać, co jest moim pragnieniem, a co narzuconym mi wzorcem? Jak rozpoznać co jest chwilowym impulsem, a co rzeczywistym pragnieniem z głębi serca? A co, jeśli nie wiem czego pragnę? A może nie pragnę niczego? Może boję się pragnąć, by się nie rozczarować? Albo nie chcę ponosić konsekwencji swoich pragnień?

Jeśli zadajesz sobie takie pytania i szukasz odpowiedzi, służymy pomocą. W sobotę 20 kwietnia 2013 r. od godz.16.00 do 20.00 odbył się w ROZWIJALNI warsztat rozwoju osobistego pt. CZY JA WIEM, CZEGO CHCĘ?, prowadzony przez Petrę Spichał.

Warsztat ten przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby bardziej uświadomić sobie swoje pragnienia, dążenia, i potrzeby, a dzięki temu żyć bardziej w zgodzie z sobą, i czuć się bardziej spełnionym. Zapraszamy do wspólnego doświadczania i odkrywania swych najskrytszych pragnień.

Dla osób pragnących kontynuować pracę podjętą na tym warsztacie mamy propozycję - drugą część warsztatu pt. CZY JA WIEM, CZEGO CHCĘ?, z kolejnymi ćwiczeniami, dotyczącymi takich zagadnień jak:  

  • opór przed robieniem tego, co chcę
  • „chcę, ale boję się”
  • „udowodnię, że potrafię"
  • konflikt lojalnościowy: wierność sobie czy ideom, jakie mi wpojono? 
  • wybory i ich konsekwencje
  • głębsze potrzeby, kryjące się pod pozornymi potrzebami
  • hierarchia potrzeb
  • dojrzewanie do zmian
  • skok na głęboką wodę czy metoda małych kroków?   

Drugą część warsztatu planujemy przeprowadzić w sobotę 18 maja 2013 r. od godz.16.00 do 20.00.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia. Potwierdzeniem woli uczestnictwa jest przedpłata na konto ROZWIJALNI.
tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (z podaniem numeru telefonu kontaktowego)

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska,
nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: CZY JA WIEM, CZEGO CHCĘ? - cz.II warsztatu + imię i nazwisko

O prowadzącej:

Petra Spichał jest absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiada dyplom specjalisty w terapii Gestalt. Dotąd prowadziła warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuje z ROZWIJALNIĄ i innymi ośrodkami rozwoju osobistego we Wrocławiu, i tam prowadzi swoje warsztaty. Prowadzi też terapie indywidualne.

Interesuje się także astrologią i różnego rodzaju działaniami  twórczymi, m.in. tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem. Jak mówi sama o sobie - inspiracje do rozwoju osobistego czerpie z relacji z najbliższymi, które stanowią dla niej nieustający warsztat pracy nad sobą.

Motto którym kieruje się w swej pracy:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia... Każdy sam wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnaleźć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w danym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu... Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, jeśli do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę...

Można powiedzieć, ze uświadomienie stanowi podwaliny tego, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie - nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz uświadomienie wynikające z osobistego doświadczenia, uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem; uświadomione staje się narzędziem naszego rozwoju. Uświadomienie sobie, jaka jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu, jaka chciałabym być.

fot. Dariusz Adamowicz


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto