Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

Serdecznie zapraszamy na wykład Aleksandry Watras - psychologa, specjalisty psychodietetyki o roli psychologii w odchudzaniu. Odbędzie się on w ROZWIJALNI w piątek 15 marca 2013 r. od godz. 18.00 do 20.00. 

Na wykładzie pt. PSYCHOLOGIA W ODCHUDZANIU dowiecie się:

- Dlaczego tak trudno jest schudnąć?
- Jakie mechanizmy psychologiczne rujnują wysiłki bycia na diecie?
- Dlaczego wiedza żywieniowa jest konieczna, ale nie wystarczająca, żeby schudnąć?
- Jak myśli i emocje wpływają na proces odchudzania się?
- Jakie kompetencje psychiczne wspierają realizację postanowień?
- Jak korzystać z własnych, wewnętrznych zasobów, żeby schudnąć?

Coraz więcej badań zdecydowanie pokazuje, że podejmowanie kuracji odchudzających opartych na restrykcjach jest tylko w niewielkim procencie skuteczne, a spora część osób po kilku miesiącach wraca do poprzedniej wagi, "zyskując" przy okazji rozregulowanie fizjologiczne i emocjonalne organizmu.  

Podczas całego procesu odchudzania mamy do czynienia z szeregiem mechanizmów psychologicznych, które mogą utrudniać osiągnięcie sukcesu. Rozpoczynając od motywacji, przechodząc przez odporność na niepowodzenia, pojawienie się konkurencyjnych motywów, trudnych emocji czy niesprzyjających okoliczności.

Skuteczne odchudzanie uzależnione jest nie tylko od wiedzy żywieniowej, ale także od kondycji psychicznej. Bycie na diecie to często konflikt między wielką życiową przyjemnością, jaką jest jedzenie, a utrzymaniem dobrej formy i szczupłej sylwetki. Znajomość własnych mechanizmów psychicznych, potrzeb i emocji, kontrola apetytu oparta na sygnałach z ciała to podstawowe umiejętności odpowiedzialne za skuteczną i trwałą redukcję masy ciała.

Miejsce wykładu: ROZWIJALNIA – Dom Twórczego Życia, ul.Chełmońskiego 30, Wrocław

Koszt: 29 zł od osoby - przy zgłoszeniu do 22 lutego 2013 r.

Po tym terminie - 39 zł od osoby.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca:
tel. (71) 348-60-30; info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)albo kontakt@centrumpsychodietetyki.eu lub telefonicznie: 519 115 142

oraz wpłatę na konto:

Centrum Psychodietetyki Aleksandra Watras,

mBank, nr konta: 79 1140 2004 0000 3802 7452 9695


O prowadzącej:

ALEKSANDRA WATRAS - psycholog, specjalista psychodietetyki.

Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (Wrocław), studia podyplomowe o specjalności psychodietetyka oraz kurs pomocy psychologicznej w ujęciu Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Założycielka Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu (www.instytutpsychodietetyki.pl) i współautorka Programu RÓWNOWAGA oraz Programu SYNERGIA. Wiceprezes Towarzystwa Psychodietetyki.

W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej prowadzi zajęcia „Emocje a jedzenie”.

W Instytucie Psychodietetyki prowadzi konsultacje indywidualne a także warsztaty psychologiczne oraz grupy wsparcia dla osób odchudzających się.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto