Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ, CZYLI PEŁNIA

Zachęcamy do uczestniczenia w cyklu warsztatów o świadomym byciu w związkach partnerskich i małżeńskich. Cykl ten, zatytułowany RAZEM I OSOBNO, prowadzą dwie psychoterapeutki Krystyna Szałkiewicz-Bargieł i Katarzyna Pieńko-Jamuła. Każdy z warsztatów tego cyklu stanowi autonomiczną całość - można więc uczestniczyć w nim, nawet jeśli nie było się na poprzednich.

Trzeci warsztat z cyklu RAZEM I OSOBNO nosi tytuł KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ, CZYLI PEŁNIA, a odbędzie się w poniedziałek 7 lutego 2011 roku i potrwa od godz. 17.00 do 21.00. 

Tym razem za kanwę warsztatu posłużą zagadnienia psychologii zorientowanej na proces (Carl Gustav Jung, Arnold Mindell), związane z kobiecością i męskością.

Jeśli tylko masz w sobie dość ciekawości świata i gotowość sprawdzenia, co znajduje się po drugiej stronie lustra - zapraszamy Cię na wyprawę równie niezwykłą, jak ta Alicji z Krainy Czarów. Jej celem będzie wytropienie, być może dotychczas nieuświadomionego, pierwiastka kobiecego i męskiego w Tobie. Tak, tak - to nie pomyłka; on istnieje w każdym z nas! Na ślady czy też przejawy Twego męskiego aspektu i kobiecego aspektu naprowadzą Cię specjalnie przygotowane przez terapeutki ćwiczenia.

Rezultaty tych poszukiwań mogą okazać się tyleż niespodziewane, co - w pozytywnym znaczeniu - odkrywcze. Pomogą Ci wreszcie dociec, co sprawia, że lgniesz do określonego typu mężczyzn/kobiet (niepotrzebne skreślić), nie bacząc na konsekwencje.

To może być przełom w Twoim podejściu do przedstawicieli/przedstawicielek drugiej płci. Ważny krok w stronę umiejętnego wyboru partnera/partnerki i budowania związku na realnych podstawach.

W trosce o Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa zajęcia będą się odbywały w małej, przyjaznej grupie (do 12 osób), gdzie będziesz pod opieką kompetentnych psychoterapeutek.

Odpłatność za uczestnictwo w jednym warsztacie – 150 zł od osoby. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie – tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl  (prosimy podać numer telefonu kontaktowego) i przedpłata na konto do dnia 20 stycznia 2011 r.

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ - warsztat.

O prowadzących:


WobjectSkasujEdytujPrzesuń w góręPrzesuń w dółPrzesuń na samą góręPrzesuń na sam dółWytnijKopiujStwórz skrót

Katarzyna Pieńko-Jamuła

Jest psychoterapeutką z 8-letnim stażem, pracuje w nurcie integracyjnym, obejmującym m.in. pracę z ciałem. Już jej praca magisterska dotyczyła związków psychiki i ciała. Kontynuowała te zainteresowania – jest absolwentką rocznego kursu pracy z ciałem.  Ukończyła szkolenie z psychoterapii Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Aktualnie kształci się w Instytucie Ericksonowskim. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapeuty (ECP). Stale i systematycznie superwizuje swoją pracę terapeutyczną. Stosując pracę z ciałem, praktykuje ją w sposób zintegrowany z całością procesu terapeutycznego, powiązany z historią życia, zasobami, problemami i osobowością pacjenta.

 WobjectSkasujEdytujPrzesuń w góręPrzesuń w dółPrzesuń na samą góręPrzesuń na sam dółWytnijKopiujStwórz skrót

Krystyna Szałkiewicz-Bargieł

Jest psychologiem klinicznym, psychoterapeutką z kilkunastoletnim stażem. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapeuty (ECP). Studia psychologiczne ukończyła w 1991 roku na Uniwersytecie Wrocławskim.

Od 1992 prowadzi prywatny gabinet (terapia indywidualna, małżeńska i rodzinna). W latach 1993-94 wykładała w Wyższej Szkole Biznesu. Równocześnie intensywnie pracowała indywidualnie i grupowo z młodzieżą (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii i Liceum Terapeutyczne) oraz z osobami starszymi w Domu Pomocy Społecznej. Przez 9 lat pełniła dyżury w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej (terapia indywidualna, małżeńska, interwencje kryzysowe).

Pomaga ludziom zdrowym uporać się z ich problemami – pracuje z indywidualnie i z parami, rodzinami, także z grupami. Zajmuje się osobami z depresją, lękami, nerwicami, problemami seksualnymi i psychozami.

Odbyła wiele szkoleń, w tym:
4-letni cykl warsztatów w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego,
2,5-letnie Studium Rozwoju Osobowości i Przeciwdziałania Patologii Społecznej, "Powrót z U" w Warszawie,
3-letnie szkolenie z zakresu Psychologii Zorientowanej na Proces,
szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, nadużyć seksualnych wobec dzieci, aspektów umierania i żałoby, warsztaty z zakresu seksuologii.
2-letnie szkolenie z zakresu ustawień systemowych w Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych, prowadzone przez Marka Wilkirskiego, Jacka Rydlewskiego, Renatę Lisowską w latach 2005-2007, Międzynarodowy kurs mistrzowski w Krakowie prowadzony przez B. Hellingera oraz inne seminaria i warsztaty ustawieniowe

Wpływ na sposób wykonywania przez nią pracy terapeutycznej mają zarówno szkolenia psychologiczne, jak i zgłębianie natury ludzkiej od strony filozoficznej, teologicznej i biologicznej.

W pracy łączę różne kierunki psychoterapeutyczne (gestalt, pracę z ciałem, podejście procesowe, ustawienia rodzinne, systemowe). W swoim podejściu do pomocy psychologicznej jest nastawiona na poszukiwanie wraz z klientem jego drogi, rozwój i uruchomienie ukrytych potencjałów. Bardzo interesuje ją problematyka relacji międzyludzkich, miłość, seksualność, kobiecość, męskość, więzi, relacje z Bogiem.

Jest zamężna, ma dwóch wspaniałych synów. Z pasją podąża drogą swoich zachwytów (człowiek, muzyka, karate), nawet jeśli to czasem boli.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto