Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO MEDYTACJI

21 listopada 2015 r. zapraszamy na WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO MEDYTACJI, który potrwa od godz. 10.00 do 17.00 (z godzinną przerwą na obiad). Poprowadzi go Katarzyna Kamińska, która mówi o tym tak:

Medytacja jest dla mnie świadomym i pełnym przeżywaniem każdej chwili, każdej sytuacji, każdego stanu emocjonalnego. To tworzenie relacji z innymi ludźmi, ze światem, oparte na prawdziwym głębokim kontakcie i empatii. Jest nieprzerwaną akceptacją tego co jest, takim, jakim jest. A jednocześnie, paradoksalnie jest ciągłą, nieprzewidywalną i fascynującą zmianą.

Od 1992 roku praktykuję medytację zazen, związana jestem z buddyjską sangą Kanzeon. Moją nauczycielką była Roshi Małgorzata Braunek. Przez kilka lat prowadziłam spotkania medytacyjne we Wrocławiu. Zen to moja podstawowa praktyka.

Równolegle do praktyki zen, interesowałam się innymi metodami pracy z umysłem i ciałem. Niektóre z nich są ciągle obecne w większym lub mniejszym stopniu w moim życiu. Lubię szukać, poznawać, doświadczać i integrować wszystko to, co sprawia, że życie jest bogatsze, bardziej świadome i głębokie.

Zapraszam wszystkich tych, którzy mają podobne potrzeby i szukają odpowiednich narzędzi do ich spełnienia. Podzielę się z Wami moim doświadczeniem, zaproponuję konkretne techniki medytacji, które będziecie mogli praktykować w domu, na spacerze, w pracy. A któregoś dnia zauważycie ze zdumieniem, jak bardzo zmieniło się Wasze życie.

Podczas warsztatu będziecie mieli okazję zapoznać się z podstawą praktyki zen (medytacja siedząca zazen), kilkoma taoistycznymi ćwiczeniami chi kung, medytacją w ruchu, biegiem transowym (o ile pogoda pozwoli). Będą też ćwiczenia-niespodzianki, które pokażą Wam, w jaki sposób integrować poznane techniki z codziennym życiem.

Potrzebny będzie luźny, nie krępujący ruchów strój, dla zmarzluchów ciepłe skarpety, jakiś dodatkowy szal lub sweter. Jesienny, ciepły strój sportowy do ćwiczeń na zewnątrz.

Proponowany warsztat będzie miał całkowicie świecki charakter.

Organizator warsztatu: Katarzyna Kamińska

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie:
tel.(71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

O prowadzącej:

KATARZYNA KAMIŃSKA - absolwentka 3-letniej Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii (program partnerski Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) http://www.dojrzewalnia.pl/szkola_trenerow/
Od lat zaangażowana w pracę z umysłem.
Praktykuje zen od 1992 roku; jest uczennicą nieżyjącej już Roshi Małgorzaty Braunek. Przez kilka lat prowadziła spotkania medytacyjne we Wrocławiu. Kilka lat zgłębiała starożytne chińskie ćwiczenia Chi Kung u Tomasza Grycana (www.wudang.pl). Uczestniczyła w warsztatach Broni i Christopha Faber ( http://goldener-drache.com ).
Zafascynowana takimi metodami pracy z ciałem, jak choreoterapia i Living Dance Form.
Uczestniczka kobiecych „boginicznych” wyjazdów na Kretę (www.dakini.org.pl).
Miłośniczka zdrowej kuchni, szczególnie gotowania wg Pięciu Przemian.
Ostatnio, małymi kroczkami, zaczyna eksplorować ścieżkę Tantry.
Na co dzień pracuje jako specjalistka w dużej firmie motoryzacyjnej we Wrocławiu.

 

 

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto