Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
WIEW OBECNOŚCI - grupowa sesja oddechowa

Oddech jako narzędzie do osiągnięcia równowagi w Twoim życiu?  Łatwo sprawdzić, jak to działa. Na przykład poprzez uczestniczenie w SESJI ODDECHOWEJ, prowadzonej w ROZWIJALNI przez Wiolę Ostasiewicz. Przyjmujemy zgłoszenia chętnych.

Organizm ludzki ma naturalną tendencję do podążania w kierunku równowagi. Kiedy dążymy do zdrowia i dobrego samopoczucia - poszukujemy równowagi w naszym życiu. Na szczęście nie zawsze trzeba silić się na poważne  transformacje, niekiedy wystarczy usunąć  nierównowagę, która przeszkadza naszej naturalnej skłonności do  funkcjonowania w sposób efektywny. Można to zastosować na wszystkich poziomach: fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym, ponieważ każdy z nas jest jednym kompletnym organizmem.

Oddech (jego głębokość, długość wdechu, wydechu itd.) obrazuje stan naszego zdrowia i poziom harmonii, dostarcza czytelnych informacji, czy nasze ciało jest zgrane z jego źródłem czyli ze swoim własnym centrum, czy nie.

Oddech jest mostem, spajającym to, co wewnątrz i na zewnątrz, jest narzędziem do sięgania w głąb siebie. Uważna obserwacja oddechu pomaga w rozpoznaniu tego, co w nas właśnie teraz woła o uwagę. Techniki oddechowe należą do najczęściej używanych metod wyciszenia i poprawy samopoczucia, służą także do radzenia sobie ze stresem, traumami  i wyzwaniami życia codziennego. W tym znaczeniu są zawsze dostępnym i niezwykle skutecznym a równocześnie bezpiecznym narzędziem uzdrawiania.

Oddychajcie Kochane i  Kochani, oddechem połączonym. Wdech i wydech, bez przerw! Niech ODDECH poprowadzi Was do OBECNOŚCI, a ta niech na nowo otworzy w Was żywy strumień intuicji, inspiracji i kreatywności. Niech Oddech będzie z Wami! Dzisiaj, jutro i zawsze. Te/ Ci z Was, które/ którzy czują się odcięte/odcięci od źródła, Te/Ci co nie czują przepływu energii życiowej w sobie, nie potrafią docenić życia i czerpać z jego obfitości, czują się oderwane/ oderwani od całości istnienia – oddychajcie, proszę! Te / Ci z Was którym towarzyszy ból samotności, poczucie zagrożenia, lęk o przetrwanie - pozwólcie niechaj oddech przyjdzie Wam z pomocą. Sesja oddechowa i ŚWIADOMY ODDECH to  prezent dany sobie, to krok do świadomego, radosnego i spełnionego życia.

W rebirthingu - podczas sesji oddechowej - używamy oddechu do doświadczania jedności siebie i wszystkich aspektów swojego życia, do uleczenia emocji związanych z przeszłością i włączenia ich w satysfakcjonującą teraźniejszość. Świadome oddychanie pozwala spajać ciało z umysłem, usuwa rozdźwięk pomiędzy myśleniem a doświadczaniem. 

Świadome oddychanie odsuwa na bok szum nawykowego myślenia, stawiając nas wobec tego co prawdziwe - w tym momencie - wewnątrz nas i na zewnątrz. Jednocześnie pozwala nam eksplorować tę część mózgu, która pozostaje poza zasięgiem naszej codziennej świadomości,  a jest obszarem, gdzie wg najnowszych badań rodzi się większość naszych emocji, decyzji i działań. Skorzystanie z tego bywa nowym doznaniem, zmianą perspektywy, jak widok z lotu ptaka, gdy nagle zamiast zwykle oglądanych fragmentów i mglistych zarysów tego, co w oddali, widok układa się w całość.

Przystępując do sesji oddechowej, najlepiej jest położyć się na plecach i okryć. Oddychamy w sposób ciągły - z aktywnym, mocnym wdychaniem i relaksującym, grawitacyjnym wydychaniem.

Asysta Trenera Oddechu  podczas sesji bardzo wspiera proces, pomaga w pamiętaniu o rodzaju oddychania, wspiera poprzez dotyk i wzmacniające słowa.

Tym razem służyć nam będzie Wiola Ostasiewicz - abiturientka Szkoły Trenerów Oddechu PRANA VISIONS.

Warto zadbać o luźny, wygodny strój, wodę do picia i chusteczki.

Odpłatność - 30 zł od osoby.

Warunkiem udziału w sesji oddechowej jest wcześniejsze zgłoszenie:
tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)


WIOLA OSTASIEWICZ o sobie:

Od 2004 roku zasiadam w Kręgach Kobiecych, Kobieco - Męskich, nieustająco towarzyszę ludziom w rozwoju duchowym, twórczym, osobistym. Od roku 2006 jestem Starszą wrocławskiego Kręgu Kobiet MATECZNIK. Odbyłam wiele ceremonii i warsztatów z szamanami i nauczycielami pracującymi w różnych tradycjach. Od kilku lat udzielam deekshy i współpracuję z Oneness - Ruchem Jedności. Prowadzę indywidualne sesje z Bębnem Szamańskim i Szałwią, Uzdrawiającym Śpiewem, Dotykiem, Ceremonie i Rytuały Przejścia. Współpracuję z rozlicznymi alternatywnymi inicjatywami edukacyjnymi, wspieram działania na rzecz Matki Ziemi i Jej Dzieci, aktualnie zgłębiam i praktykuję NVC, czyli Porozumienie Bez Przemocy. Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu (1996r.) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - dyplom z ceramiki oraz aneks z malarstwa (2002r.). Jako artystka umiłowałam sobie pracę z ludźmi, w tej 'materii' znajdując najwięcej satysfakcji i uniesień. Ukończyłam Studium Pedagogiki Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim (2011). Jestem abiturientką szkoły trenerów oddechu PRANA VISIONS z roku 2015. Od roku 1998 organizuję autorskie artystyczne plenery, happeningi, proponuję szereg warsztatów, festiwali, inicjuję wspólne działania wielopokoleniowe w wielu obszarach Sztuki. Prowadzę "Kreartturki" (kreatywno- kreujące) zajęcia artystyczne w szkołach, przedszkolach oraz pracownię technik plastycznych (jako terapeutka zajęciowa dla Osób z upośledzeniem i niepełnosprawnością intelektu) i pracownię sztuk wszelkich "KARUNA". Śpiewam od wielu lat, w wielu życiowych sytuacjach (nie zawsze adekwatnie) począwszy od śpiewania pod prysznicem i w aucie, poprzez warsztaty w których uczestniczyłam (u Olgi Szwajgier, Barbary Wilińskiej, Olgi Chojak, Louise Svane, Doroty Paschalskiej i in.) czy te, gdzie sama wspieram innych, by ich głos wybrzmiał w pełni (warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, kręgi kobiet i wspólne, wszelakie okolicznościowe a wspierające zdrowy rozwój człowieka sytuacje). Mam na swoim koncie wiele wystąpień (nie tylko estradowych) przed mniejszą lub większą publicznością. Ulubioną formą śpiewu jest dla mnie śpiew intuicyjny, który opiera się na improwizacji, powstaje spontanicznie, niekoniecznie wyraża się słowami, daje upust emocjom, wypływa wprost z serca i potrzeby chwili.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto