Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
ZAUFANIE - NAIWNOŚĆ CZY ODWAGA?

W dyskursie medialnym i w naszych osobistych doświadczeniach dość często przewija się kwestia zaufania. To zagadnienie warte głębszego namysłu, toteż postaramy się mu przyjrzeć z różnych stron - w środę 30 maja 2012 r. od godz.18.00 do 21.00. Wtedy Petra Spichał poprowadzi warsztat rozwoju osobistego pt. ZAUFANIE - NAIWNOŚĆ CZY ODWAGA?

Zaufanie to coś, czego bardzo pragniemy, a jednak na co nie zawsze się zdobywamy...

Coś, co wymaga wielkiej odwagi, wydaje się być jak skok w przepaść, a bez czego z kolei dusimy się, i usychamy w skorupie własnych obaw...

To coś, co bardzo zbliża nas do siebie, a zarazem odsłania nasze słabości, i naraża na zranienie...

Jest tak dziecinnie proste i naturalne, a zarazem jest najtrudniejszą rzeczą na świecie... Coś, czego nie da się wymusić...

O zaufaniu można by wiele mówić, lecz czyż nie ciekawsze będzie poeksperymentowanie i zobaczenie, jak sobie z nim radzimy? Na ile potrafimy zaufać? Czego się obawiamy? Czego potrzebujemy, by sobie na ufność pozwolić?

Co zyskamy, a co stracimy, gdy otworzymy się na bliskość albo na nowe doświadczenia? Co zyskamy, a co stracimy, gdy pozostaniemy w swoim zamknięciu ? Czy nas to bardziej chroni, czy ogranicza? To pytania, na które wspólnie będziemy szukać odpowiedzi.


W trakcie działaniń warsztatowych łatwo o sytuacje zdatne do tego, by wypróbować różne sposoby radzenia sobie z własnymi obawami i stopniowego budowania zaufania. To proces, który trzeba przejść krok po kroku, tak by każdy krok umacniał naszą pewność siebie, a ta pewność siebie była zachętą do postawienia kolejnego kroku.

Odpłatność za udział w warsztacie - 60 zł od osoby. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie: telefoniczne (71 348 60 30) lub mailowe (info@rozwijalnia.pl) - z podaniem numeru telefonu kontaktowego. Mile widziana przedpłata na konto ROZWIJALNI. Wówczas prosimy zabrać ze sobą dowód wpłaty.

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska,
51-630 Wrocław, ul. Chełmońskiego 30

nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: ZAUFANIE - warsztat + imię i nazwisko uczestnika.


Petra Spichał o sobie i nie tylko:

fot. Dariusz Adamowicz

Jestem absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiadam dyplom specjalisty w tej dziedzinie.

Dotąd prowadziłam warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie, w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuję z takimi ośrodkami rozwoju osobistego, jak ROZWIJALNIA i Arli Angels we Wrocławiu, i tam prowadzę swoje warsztaty.

Prowadzę też terapie indywidualne.

Interesuję się także astrologią i różnego rodzaju działaniami twórczymi, tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem.

Inspiracje do rozwoju osobistego czerpię z najbliższych relacji, które stanowią dla mnie nieustający warsztat pracy nad sobą.

Na co dzień jestem domatorką, choć lubię też podróżować, zwłaszcza do miejsc gdzie jest dużo słońca.

Uwielbiam kontakt z naturą. Jestem przekonana, że taki kontakt zbliża nas bardzo do samych siebie, do prawdy o sobie. Wyzwala nasze naturalne moce i uzdrawia zagmatwaną psychikę.

Moje motto:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia...  Każdy wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnalezć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w tym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu...

Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, o ile do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę. To podstawa, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie, nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz wynikające z osobistego doświadczenia:  uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron itd.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem, uświadomione staje się narzędziem naszego rozwoju....

Uświadomienie sobie, jaki jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu jaki chciałbym być....

Warsztaty Gestalt stwarzają okazję do tego by w kontakcie z grupą przyjrzeć się własnym odczuciom, pragnieniom, obawom i wewnętrznym sprzecznościom, stać się bardziej świadomym swych potrzeb i uwarunkowań, a dzięki temu skuteczniej rozwiązywać swoje problemy i pełniej wykorzystywać swój życiowy potencjał. 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto