Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
JOGA NA DOBRY POCZĄTEK ROKU - 2-dniowy WARSZTAT FLOW JOGI

W sobotę i niedzielę 18-19 stycznia 2014 r. zapraszamy do ROZWIJALNI we Wrocławiu na 2-dniowy warsztat Flow Jogi, który poprowadzi Agnieszka Radomska. Zarezerwuj sobie czas od godz.11.00 do 17.00 w oba dni.

Będzie to warsztat o początkach, z wielu perspektyw. Po pierwsze, doskonały dla osób, które chciałyby zacząć ćwiczyć jogę lub doświadczyć, czym jest Flow Joga. Warsztat jest dla tych, którzy w jodze lub życiu tęsknią za płynnością ruchu, spontanicznością i radością z bycia w swoim ciele. Warsztat zaplanowany jest także na początek roku. W ten szczególny czas poruszymy zastałą zimową energię, przygotujemy się na przyjęcie tego, co przynosi nam 2014 rok. Będziemy pracować z intencją oraz ruchem prowadzonym przez oddech. Skupimy się na praktykach jogi oraz asanach, które udrażniają przepływ energii, ale też jej dodają oraz pomagają sprawniej nią dysponować. Nie zabraknie także okazji do głębokiej relaksacji. Zapraszamy serdecznie!

Flow Joga to przyjemność bycia w ciele, powrót do naturalności w jodze. Zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=fHGRqR22B0s

Warsztat potrwa 2-dni i obejmuje:

  • codziennie 3 h Flow Jogi
  • codziennie 2 h pranayamy, medytacji i relaksacji (Joga Nidra)
  • codziennie 0,5 h teorii - wstęp i podstawy Flow Jogi

Parę słów o Flow Jodze:

Esencją Flow Jogi  jest nauka płynięcia z nurtem życia i ewolucyjny rozwój. Płynięcie z nurtem życia to umiejętność stawiania czoła wyzwaniom oraz zachowanie wewnętrznego spokoju w kontakcie z ciągłymi zmianami, jakie przynosi życie. Swami Satchitananda powiedział: „Życie to zmiana, naucz się serfować”. Dlatego na zajęciach Flow Jogi uczymy się płynnych przejść z jednej asany w drugą, a sekwencje ruchu są budowane w taki sposób, aby każdy kolejny cykl był okazją do rozwoju (np. z każdym cyklem masz silniejsze mięśnie brzucha i/lub spokojniejszy umysł). Ważnym elementem jest też naturalny, zsynchronizowany z oddechem ruch. Ewolucyjny rozwój to budowanie pojedynczej asany, a także cyklu sekwencji ruchowych, etapami, krok po kroku. Uczestnicy mogą sami wybrać odpowiedni dla siebie wariant ruchu - wiąże się to zarówno z pogłębianiem świadomości ciała, ale także z przyjmowaniem odpowiedzialności za nie. Zajęcia są okazją do budowania kontaktu z ciałem, zarówno poprzez asany (o sztywno określonej formie z precyzyjnym ustawieniem ciała), jak i do spontanicznej ekspresji, poszukiwania swojego ruchu. 

We Flow Jodze kluczową rolę odgrywa oddech, nie chodzi jednak o dążenie do oddychania w konkretny sposób (choć klasyczne pranayamy także się pojawiają), ale raczej o nabieranie szacunku do oddechu, jako siły życiowej, która inicjuje każde działanie i ruch we Flow Jodze. Oddech jest jak szczególny gość, który przybywa do naszego domu (ciała). Nie będziemy mu mówić, gdzie ma usiąść i co ma zjeść, ale zaprosimy go do siebie dając swobodę i uważnie słuchając. 

Najprzyjemniejszym chyba elementem Flow Jogi jest stwarzanie warunków sprzyjających pojawieniu się stanu "przepływu" (z ang. flow), czyli stanu zjednoczonej świadomości. Brzmi to dosyć enigmatycznie, ale termin ten od dawna funkcjonuje chociażby w psychologii i odnosi się do takiego stanu, kiedy jesteśmy w pełni zaabsorbowani wykonywaną czynnością, tracimy poczucie czasu, wzrasta kreatywność i efektywność działania, pojawia się radość i uważność. W jodze efektem "ubocznym" takiej praktyki jest przyjemność, poczucie bycia na fali i piękno ruchu. 

Joga jest narzędziem poszerzania i pogłębiania świadomości. Prowadzi ku integracji wewnętrznej. Jest drogą i celem. Stwarza przestrzeń dla tego, co ludzkie i tego, co boskie, łącząc sprzeczności. Transformuje, uzdrawia, przywraca wiarę w siebie, swoją siłę. Uwalnia pełnię potencjału każdego człowieka. W sposób namacalny i konkretny - poprzez ciało.

Joga stwarza okazję, aby powrócić do ciała, poczuć, jakie jest, czego potrzebuje, co mu służy i co sprawia mu przyjemność? Dlatego na zajęciach możemy w bezpieczny sposób (bez rywalizacji, unikając kontuzji) poczuć się we własnym ciele, jak w domu, po prostu: dobrze.

Czas i miejsce:

18-19 stycznia 2014 r. (sobota-niedziela) od godz. 11.00 do 17.00

ROZWIJALNIA - Dom Twórczego Życia

Wrocław (Biskupin), ul. J. Chełmońskiego 30 (zobacz mapkę i wskazówki, jak trafić na www.rozwijalnia.pl, u dołu strony głównej)  

Zgłoszenia przyjmuje ROZWIJALNIA:

tel. (71) 348-60-30; info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

Szczegółowe informacje:

Organizatorka warsztatu - Agnieszka Radomska – tel. 501 671 443

Płatności:

200 zł - 2-dniowy warsztat Flow Jogi

+ dodatkowo 2 razy obiad wegetariański - przy rezerwacji miejsca wymagane zgłoszenie zamówienia na obiady

Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o rezerwacje miejsc na warsztacie poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na konto:

Agnieszka Radomska nr konta:17 1140 2004 0000 3002 3268 4142

 

 

 


Agnieszka Radomska o sobie:

Jogą pasjonuję się od 13 lat. Po drugiej stronie, w roli nauczycielki, po raz pierwszy stanęłam 5 lat temu. Przez ten czas miałam kontakt z wyjątkowymi mistrzami jogi. Szczególną wdzięczność mam dla Darka Wojteczka (mój pierwszy nauczyciel) i Agnieszki Oleksyn (niepowtarzalny styl prowadzenia zajęć, ogromna hojność i życzliwość). Shiva Rea (legenda współczesnej jogi, kreatywna, autentyczna i skromna, piękna kobieta) i Uma Dinsmore-Tuli (znawczyni kobiecej jogi, niepokorna, odważna, mądra i… skromna), obie nieustannie mnie inspirują. Kontakt z tymi zwykłymi-niezwykłymi kobietami pomógł mi odkryć nowe oblicza jogi. Nie sposób nie wspomnieć o dr Preeti Agrawal i Ewie Renacie Cyzman-Bany, od których wiele się nauczyłam, choć teoretycznie nie miało to związku z jogą. 

 

Jestem absolwentką psychologii i podyplomowych studiów: Psychosomatyczne Praktyki Jogi, ale przede wszystkim zwyczajną-niezwyczajną kobietą, kocham smakować życie, ciekawią mnie ludzie. Czuję ciało i znam się na jodze.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto