Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

QI GONG (czyt. czi kung) MEDYCZNY, CZYLI CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA ZDROWIA

Zachęcamy do zainwestowania we własne zdrowie. W weekend 26-27 stycznia 2013 r. rekomendujemy warsztat QI GONG, który poprowadzi Antoni Szczerba – uczeń Marcusa Bongarta - prezydenta Europejskiej Federacji Medycznego QI GONGU a przy tym znakomity popularyzator i chodzący przykład skuteczności prozdrowotnego stylu życia.

Warsztat zaplanowany w sobotę (część I) i w niedzielę (część II) od 10.00 do 14.00 umożliwi każdemu nauczenie się w praktyce, jak pomóc sobie zachować zdrowie bądź je przywrócić za pomocą prostych i niezbyt czasochłonnych praktyk, które Chińczycy wykonują rutynowo, uważając je za taką oczywistość, jaką dla nas jest mycie zębów.

QI GONG jest systemem ćwiczeń oddechowo-ruchowych, będących częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Znany i stosowany jest od ponad 3000 lat. Słowo qi oznacza energię wewnętrzną ciała, energię nieprzerwanie krążącą w organiźmie, natomiast gong opisuje pracę z tą energią i świadome jej wykorzystanie.                          

Medyczny QI GONG jest stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zdrowia. Pozwala skutecznie przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i uzyskać spokój psychiczny.

Umiejętne sterowanie oddechem wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i poprawia przemianę materii. Natomiast ćwiczenia ruchowe korzystnie oddziałują na poszczególne mięśnie i stawy, aktywizując je oraz zapewniając lepsze ich funkcjonowanie poprzez wzmożenie krążenia krwi.

Pobudzanie stref biologicznie aktywnych w trakcie ćwiczeń wpływa bardzo korzystnie na pracę serca, płuc, wątroby, nerek oraz trzustki i śledziony.

Systematyczne uprawianie ćwiczeń QI GONG podnosi odporność organizmu na stres i zewnętrzne zagrożenia chorobowe.

QI GONG jest metodą leczniczą stosowaną nawet w przypadku chorób bezpośrednio zagrażających życiu.

Jej regenerujący wpływ na system immunologiczny człowieka stawia ten zbiór ćwiczeń na czele działań podejmowanych dla zachowania pełni zdrowia i równowagi wewnętrznej.

Organizacja zajęć:

Zajęcia celowo rozłożone są na dwa dni, po cztery godziny każdego dnia. A to dlatego, żeby dobrze opanować poszczególne sekwencje ćwiczeń. Odpoczynek i sen między sesjami ćwiczeń jest niezbędny, by  utrwalić  i wpisać we własną pamięć ruchową całość postępowania.

Absolutnie niedopuszczalne jest spóźnienie się na zajęcia! I to aż z dwóch powodów:

1. Skuteczne wykonywanie ćwiczeń związane jest z przyswojeniem sobie wielu ważnych i bardzo istotnych informacji, które zostaną podane na początku zajęć. Bez tej wiedzy późniejszy udział w zajęciach nie ma sensu.

2. W QI GONG bardzo ważna jest koncentracja, toteż - by utrzymać  skupienie ćwiczących i nie dopuścić do ich rozpraszania przez spóźnialskich oraz osoby postronne - od momentu rozpoczęcia ćwiczeń sala jest zamykana.

W trakcie ćwiczeń występuje pozycja siedząca na podłodze. Zapewniamy maty oraz poduszki (takie, jak do medytacji zen, wypełnione ziarnami czy łuskami gryki lub ryżu). Na tego rodzaju poduszkach siedzi się troszkę wyżej - to znacznie poprawia komfort siedzenia (jest to istotne dla tych osób, które źle znoszą siedzenie na podłodze).                                                                                 

Zalecenia:

Do ćwiczeń wskazany jest luźny ubiór, zwłaszcza luźne spodnie, np. dres. Nie do przyjęcia jest ćwiczenie w spódnicy lub sukience. Przydadzą się też ciepłe skarpety i bluza.

Odpłatność za warsztat - inwestycja we własne zdrowie - 120 zł od osoby.

Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie - tel. (71)348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego) oraz przedpłata na konto:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: warsztat QI GONG.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto