Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

SŁODKO-GORZKI SMAK EMIGRACJI - SPOTKANIE AUTORSKIE Z TATIANĄ JEWSIEJEWĄ

Ostatnio sporo się mówi o migrantach. Warto więc wysłuchać głosu jednej z nich. Dowiedzieć się bezpośrednio, co dla przybyszki z innego kraju jest najważniejsze, czego oczekuje od miejscowych, czego jej potrzeba (także w tej niematerialnej sferze), jak odbiera rozmaite zachowania osób, z którymi się styka, co jej przeszkadza - a co  pomaga - budować swoje życie od nowa w innych realiach…

Dlatego nie przegapcie spotkania z TATIANĄ  JEWSIEJEWĄ – autorką książki „SŁODKO-GORZKI SMAK EMIGRACJI”, właśnie wydanej przez Wydawnictwo „Białe Pióro”. Opisuje w niej, czego sama doświadczyła w Polsce i w Niemczech (gdzie przebywała przez jakiś czas), ale też, snuje szersze rozważania na temat emigrantów jako grupy społecznej, jak się okazuje niezbyt jednorodnej. Korzysta przy tym z naukowego zaplecza, ale też odwołuje się do oglądu sytuacji i relacji licznie spotkanych osobiście emigrantów z różnych krajów.

Na SPOTKANIE AUTORSKIE Z TATIANĄ JEWSIEJEWĄ zapraszamy do ROZWIJALNI w poniedziałek 19 października 2015 r. o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Więcej o książce, której patronuje m.in. ROZWIJALNIA - na stronie Wydawnictwa "Białe Pióro".

http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/70-slodko-gorzki-smak-emigracji.html

Prosimy o rezerwowanie miejsc:
tel. (71) 348-60-30; e-mail:info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

O autorce:

TATIANA JEWSIEJEWA - Rosjanka polskiego pochodzenia, urodzona na dalekiej Syberii. W 1996r. lat przyjechała do Polski na studia. Z wykształcenia psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z zamiłowania pisarka. Książka "Słodko-gorzki smak emigracji" powstała w wyniku jej osobistych doświadczeń oraz zainteresowania problematyką migracyjną.   

Lubi czułym okiem obserwować świat, kocha podróże. Jest dumną wrocławianką z wyboru.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto