Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
FOTO PSTRYKI - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA DZIECI

Od 1 października 2012 r. przez 2 miesiące trwać będzie cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci pt. FOTO PSTRYKI. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7-14 lat. Odbywać się będą w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.30 (po zebraniu grupy). Prowadzi Anna Nowacka.

Warsztaty  umożliwią pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii,  a także rozwijanie wrażliwości i kreatywności młodych uczestników. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, czym jest fotografia i dlaczego była i jest dla nas tak ważna. Same przekonają się, czym jest malowanie  światłem i będą miały szanse na skonstruowanie własnego aparatu z pudełka po zapałkach. W końcu uczestnicy - po dawce praktycznych wskazówek - chwycą za aparat, aby samodzielnie sfotografować emocje, zamrozić ruch, a przede wszystkim opowiedzieć o sobie i otaczającym świecie.


Tematy

 • „Jak to się zaczęło?”- czyli dlaczego ludzie fotografują i kiedy warto robić zdjęcia. Poznanie podstawowych informacji o korzeniach fotografii. Ciekawe eksperymenty optyczne. Poznanie  i oglądanie różnych aparatów i sprzętu fotograficznego.
 • „ABC fotografowania” - nauka posługiwania się aparatem fotograficznym. Jak wykonać dobre zdjęcie, czyli proste zasady kompozycji.
 • Magiczne eksperymenty fotograficzne: rysowanie światłem.
 • Tajniki pracy w ciemni, zabawa w ciemni fotograficznej –luksografia: odbijanie na papierze różnorodnych kompozycji z przedmiotów.
 • „Fotografowanie na zadanie” - czyli własna interpretacja  różnych tematów fotograficznych. Praca nad wyborem zdjęć, dyskusje w grupie o tym, co nam się podoba, a co  nie.
 • „ Łapię świat wokół mnie” plenery fotograficzne.
 •  „Otworki ” –  tworzenie własnych aparatów fotograficznych. 
 • „O to my!” - fotografia portretowa w przenośnym studio fotograficznym.
 • „Opowiem Wam coś o sobie”-  opowiadanie o sobie za pomocą fotografii. Tworzenie cyklu zdjęć.
 •  „Zróbmy film”- tworzenie filmiku poklatkowego (stworzenie scenariusza, wykonanie zdjęć aparatem cyfrowym do filmu, montaż).
 • Wystawa zdjęć zrobionych podczas warsztatów. Na koniec całego kursu odbędzie się wernisaż, podczas którego zostaną zaprezentowane prace uczestników. Na ostatnim spotkaniu dzieci otrzymają odbitki swoich prac przedstawionych na wernisażu, CD z pracami wszystkich uczestników warsztatów oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Decyzja o uczestnictwie obejmuje cały cykl  warsztatów (8 spotkań w ciągu 2 miesięcy). Odpłatność - 160 zł za miesiąc zajęć (4 spotkania) - w sumie 320 zł za cały cykl warsztatów. Za opuszczone zajęcia pieniedzy nie zwracamy.

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie i przedpłata - minimum 160 zł.
Tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (z podaniem numeru telefonu kontaktowego).

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska,
nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: FOTO PSTRYKI + imię i nazwisko dziecka


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto