Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

EMOCJE I RUCH - zajęcia integracyjne dla dzieci (4-6 lat) prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda Ruchu Rozwijającego stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania psychoruchowego dzieci w różnym wieku (ale także dorosłych). Za pomocą ruchu i dotyku rozwijana jest świadomość własnego ciała i otaczającej przestrzeni, która jest dzielona z innymi osobami. Poprzez uczestnictwo w zajęciach bliskiej dziecku osoby (mamy, taty, babci, opiekunki…) zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa. Czynny udział w zajęciach wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.

Pozytywnie zmieniają się jego zachowania w zakresie wszystkich sfer funkcjonowania: motorycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Metoda opracowana przez Weronikę Sherborne pozwala wyrównywać deficyty rozwojowe, np. związane z niedojrzałością emocjonalno-społeczną. Ruch Rozwijający wykorzystuje się w terapii wielu różnorodnych zaburzeń rozwoju psychomotorycznego. Metoda jest przydatna w przypadku niepełnosprawności intelektualnej; sprawdza się świetnie jako metoda terapii dzieci w normie intelektualnej, przejawiających zaburzenia funkcjonowania społecznego lub emocjonalnego (np. zaburzenia zachowania, nadpobudliwość, zahamowania psychomotoryczne, odstępstwa od typowego dla wieku poziomu rozwoju).

Wesołe zajęcia EMOCJE I RUCH adresowane są do dzieci w wieku od 4 do 6 lat wraz z opiekunem. Fachowe prowadzenie zajęć zapewnia Hanna Adamczyk specjalizujaca się w pedagogice najmłodszych.
Proponowany termin zajęć  to  czwartki od godz.17.00 do 18.00.

Zgłoś się już dziś! Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy chętnych. Zainteresowanych uczestnictwem, ale w innym terminie, także prosimy o kontakt.

 

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie:

Tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)Hanna Adamczyk

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz Studium Pedagogicznego na Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji we Wrocławiu. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji na kierunku Wczesna Interwencja i Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka. Ukończyła m.in. następujace kursy i szkolenia:
- Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa;
- Stymulacja rozwoju poznawczego i emocjonalnego dziecka do 3 roku życia
;- Ruch Rozwijający bazujący na pracy Weroniki Sherborne - Kurs  I i II stopnia;
- Inspiracje, warsztaty artystyczne;
- Szkolenie pediatryczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i technik ratowniczych.
Od kilku lat prowadzi Klub Krasnala zajmujący się organizacją i prowadzeniem zajęć dla najmłodszych. Specjalizuje się w Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto