Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 






 
WSTĘP DO ASHTANGA JOGI

fot. Felix Boehme

Zapraszamy do poznania i praktykowania ASHTANGA JOGI w ROZWIJALNI pod okiem Oliwii Misztur – nauczycielki, której bliski jest styl praktykowania zwany Mysore. Zajęcia WSTĘP DO ASHTANGA JOGI adresowane są do początkujących. Zajęcia odbywaja się:
- we wtorki od godz. 17.30 do 19.00,
- w
czwartki od godz. 18.00 do 19.30
.

Możliwe jest także zorganizowanie praktyki dla bardziej zaawansowanych: zindywidualizowanej, w Mysore Style (każdy ćwiczy we własnym tempie, nauczycielka koryguje, pomaga wspiera) oraz Led Class (Pierwsza seria prowadzona, kiedy to grupa wykonuje asany w jednym tempie, odpowiednio dobranym przez nauczycielkę).

O metodzie: 

Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę.Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi. (Sri Patthabi Jois)

ASHTANGA JOGA to wywodząca się z Indii tradycyjna dynamiczna praktyka, która bazuje na pracy z trzema elementami: oddechem, asanami (czyli pozycjami jogi) oraz drishti (skupieniem uwagi). Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Regularna praktyka Ashtanga Jogi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.

Kwestie techniczne: 

- do praktyki ashtangi nie są potrzebne są żadne akcesoria, jedynie anypoślizgowa mata;  najlepiej, by każdy praktykujący posiadał własną matę.
- ręczniczek do otarcia potu (ashtanga jest dosyć dynamiczna i niektórzy podczas praktyki bardzo się pocą);
- strój: elastyczny, nie krępując yruchów; koszulka (najlepiej na ramiączkach), legginsy lub krótkie spodenki; kocyk lub chusta do okrycia się w relaksie;
- praktyka odbywa się w ciszy, bez muzyki w tle;

WAŻNE:
Wszelkie kontuzje i problemy zdrowotne należy zgłaszać PRZED zajęciami.

Przed przyjściem prosimy o zarezerwowanie miejsca - e-mail: info@rozwijalnia.pl (z podaniem nr tel. kontaktowego) lub tel.(71) 348-60-30. Osoby, które chcą zarezerwować miejsce w dniu zajęć, prosimy o zgłoszenie telefoniczne. 

UWAGA! Obowiązują następujące zasady uczestnictwa w zajęciach ashtanga jogi:

  • można wykupić karnet na 4 zajęcia do wykorzystania przez 1 miesiąc od dnia zakupu za 120 zł (jedne zajęcia w takim miesięcznym karnecie kosztują 30 zł);
  • można płacić za pojedyncze zajęcia - 35 zł od osoby.

Uwaga: Opuszczone zajęcia przepadają (nie zwracamy za nie pieniędzy). Jeżeli opłacone zajęcia nie odbyły się np. z powodu świąt czy niedyspozycji trenerki, to opłata ulega przesunięciu na kolejny tydzień zajęć.

O prowadzącej:


Oliwia Misztur - joginka-nomadka. Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej, od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką ashtanga jogi. Zaczynała pod okiem Pawła Jarnickiego we Wrocławiu, przełomem jednak okazało się dla niej odkrycie stylu Mysore w 2011 i warsztaty z Maxem Czenszakiem, któremu od 2 lat asystuje podczas jogowych retreat'ów. W przerwach między licznymi rozjazdami, praktykę rozwijała i rozwija pod okiem Ewy Mościńskiej. W 2016 odbyła czteromiesięczną podróż "do źródeł", by praktykować w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Również w Mysore uczęszczała na zajęcia do Vinaya Kumara w Prana Vashya Yoga.

Prowadzi regularne zajęcia w Ashtanga Yoga Wrocław. Uważa jogę za głęboko transformującą praktykę, dostępną dla każdego bez wzgledu na wiek, płeć czy też uwarunkowania fizyczne, kulturowe i społeczne, a słowa Patthabi'ego Joisa "Practice and all is coming"("Praktykuj, a wszystko przyjdzie") za prawdę adekwatną dla niemal każdego aspektu życia. Za każdym razem, gdy wchodzi na matę, poznaje lepiej siebie, w każdym nauczycielu znajduje ważną mądrość, w każdym uczniu widzi cennego nauczyciela.

fot. Grzegorz Rajter


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto