Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
MASAŻE AJURWEDYJSKIE

AJURWEDA

Ajurweda to starożytny system naturalnej medycyny holistycznej wywodzący się z południowych Indii. Nazwa dosłownie oznacza naukę, wiedzę (veda) o życiu (ayus). Według ajurwedy zdrowie to stan równowagi między ciałem, duchem i umysłem, choroba zaś oznacza zakłócenia w ich funkcjonowaniu.

Praktyki ajurwedyjskie służą nie tylko wyeliminowaniu doraźnych, konkretnych problemów zdrowotnych, ale przede wszystkim mają pomóc w zapobieganiu im i długofalowym utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej. W czasie leczenia próbuje się dojść do przyczyny choroby, analizując m.in. tryb życia pacjenta, jego konstytucję energetyczną (według ajurwedy istnieją trzy główne typy energii obecne w każdym organizmie: vata, pitta i kapha, które powinny być w stanie równowagi), uwarunkowania genetyczne, aktualną sytuację życiową itp. Ważne są nie tylko objawy somatyczne, ale także emocjonalna i duchowa sfera życia człowieka.

Według ajurwedy wszystko, co istnieje, składa się z pięciu składników: przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Elementy te przenika energia witalna – prana – krążąca w ciele w kanałach energetycznych (nadi) i regulująca funkcjonowanie organizmu. Gdy kanały te z jakichś powodów zostaną zablokowane, dochodzi do zaburzenia pracy całego organizmu, czego efektem jest złe samopoczucie i choroba.

Jedną z praktyk ajurwedyjskich wspomagających leczenie w takich sytuacjach są masaże. Poprzez stymulację ciała fizycznego oddziałuje się także na umysł i duszę.

Zapraszamy na:
- konsultacje ajurwedyjskie
- masaże abhayanga
- warsztaty masażu dzieci i niemowląt Shantala

KONSULTACJA AJURWEDYJSKA – konsultacja obejmuje analizę bieżącej sytuacji zdrowotnej danej osoby i stworzenie zindywidualizowanego, wieloaspektowego planu poprawy kondycji fizycznej, psychicznej i duchowej. Pod uwagę bierze się m.in. konstytucję ciała, tryb życia, dietę, ćwiczenia. Wszystkie te czynniki mają bowiem wpływ na harmonijne funkcjonowanie człowieka.

Konsultacja trwa ok. 30 min. Cena: 50 zł.


fot. Magdalena Mądra

ABHAYANGA [abhajanga] – kompleksowy masaż całego ciała i głowy z użyciem ciepłych olejów ziołowych. Ważnym elementem masażu jest masaż stóp. Masaż odpręża i oczyszcza ciało oraz umysł, poprawia krążenie krwi i limfy, stymuluje pracę organów wewnętrznych, rozbija napięcia mięśniowe, pomaga usunąć toksyny, przywraca harmonię i witalność, rozluźnia i uspokaja. Wspomaga odblokowanie kanałów energetycznych (nadi), w których krąży energia życiowa (prana).

Szczególnie polecany osobom przemęczonym, zestresowanym, prowadzącym siedzący tryb życia, cierpiącym na bóle kręgosłupa i bezsenność. Masaż ten dzięki użyciu oleju wspomaga także produkcję hormonów, dlatego polecany jest jako jedna z naturalnych terapii w leczeniu bezpłodności.

Masaż trwa 1,5-2 godz. Cena: 220 zł.

Masaż wykonywany są z użyciem naturalnych ziołowych olejów indyjskich (na bazie oleju kokosowego, sezamowego lub musztardowego) dobieranych indywidualnie do pacjenta.

Przed masażem należy poinformować o ewentualnych alergiach i dolegliwościach.

Masażom i zabiegom nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, w trakcie menstruacji, a także osoby przeziębione.


fot. Magdalena Mądra

SHANTALA – tradycyjny masaż niemowląt, pochodzący z Indii, ma korzystny wpływ na rozwój ruchowy dziecka, wspomaga właściwe kształtowanie się obręczy biodrowej i barkowej, zapobiega kolkom, poprawia krążenie krwi. Masaż wzmacnia więź między dzieckiem a rodzicem, buduje poczucie bezpieczeństwa, uspokaja i rozluźnia.

Nauka masażu trwa ok. 30 min. Warsztat odbywa się po zebraniu min. 5 zgłoszeń (opiekun plus dziecko).


fot. Magdalena Mądra

Specjalista:

SANKAR LAL SIVASANKARAN NAIR

Pochodzi z miasta Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym masażystą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari chikitsa. Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Południowy styl kalarippajattu trenuje od 1990 roku. Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Uczy kalarippajattu (prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu oraz warsztaty w Polsce i zagranicą: Finlandia, Francja, Niemcy, Rosja, Włochy) i wykonuje masaże ajurwedyjskie.

Współzałożyciel Studia Kalari (www.studiokalari.art.pl).
Informacje o masażach także: https://www.facebook.com/sankarayurveda.

 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto