Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
TANIEC BRZUCHA

Jeśli tylko masz chęć, to nauczysz się tańca brzucha. Nieważne, ile masz lat i jaką figurę. Ważny jest zapał i systematyczne uczestniczenie w zajęciach.

 

Osoby, które chcą dołączyć do nowo formowanej grupy prosimy o zgłaszanie się e-mailowo (info@rozwijalnia.pl) z podaniem numeru telefonu kontaktowego lub telefoniczne (tel. (71) 348 60 30).

 

Zajęcia poprowadzi utalentowana tancerka i zarazem doświadczona instruktorka Ewa Stępień (ELMAS).

Najwygodniej jest tańczyć w luźnym stroju  (w ruchu pięknie prezentują się kolorowe spódnice). Biodra przepasujemy chustą, tańczymy boso,  w baletkach, ewentualnie skarpetkach.

 

Taniec brzucha (belly dance) to jeden z najbardziej kobiecych tańców, bazuje na wyrazistych ruchach bioder i brzucha, którym towarzyszą subtelne ruchy dłoni i ramion.

 

Wywodzi się z tradycji Bliskiego Wschodu, tam i w Afryce Północnej jest uprawiany do dziś, a szczególnie ceniony w Egipcie i Libanie.

Już przed naszą erą był formą kultu najpopularniejszej bogini starożytnego Egiptu – Izydy, czczonej jako wzorowa żona i matka a przy tym bogini wszelkiej siły twórczej.

 

Oprócz zmysłowości i walorów czysto estetycznych jest doskonałą formą uprawiania ruchu, kształtowania sylwetki, a przy tym skłania do wewnętrznego wyciszenia. Dlatego doceniono go i w ostatnich latach ogromnie zyskał na popularności także w Europie, USA i Brazylii.

 

Taniec brzucha wciąga już od pierwszych ćwiczeń. Poprzez rozkołysanie bioder umożliwia stopniowe docieranie do głębokich pokładów kobiecości, co pozwala ujawnić się w pełni naszemu wdziękowi i dodać ruchom powabu.

 

Podczas zajęć będziemy bawić się tańcem, muzyką, ruchem i wyrażać siebie w jedyny niepowtarzalny sposób.

 

Ewa Stępień (ELMAS) jest tancerką i choreografką. To jej pasja. Z zawodu jest prawniczką. Tańcem brzucha zajmuje się od ponad 5 lat, uczyła się od instruktorów z Syrii, Egiptu, Niemiec, Rosji. Występuje solo i w duecie. Wciąż doskonali swe umiejętności. Prowadzi zajęcia i intensywne warsztaty tańca brzucha dla profesjonalistów także poza Wrocławiem. Jej życiowe motto brzmi: "Bądź wolna w życiu, rób to co lubisz, a rozwiniesz skrzydła".

Więcej o Ewie i tańcu brzucha na stronie: www.taniecbrzuchaelmas.pl


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto