Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
JAK UWOLNIĆ SIĘ OD PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH I ZABURZEŃ EMOCJONALNYCH? - wykład dr Tenzina Jangchuba z Tybetu

fot. Marek Grotowski

W piątek 20 listopada od 18.00 do 20.00 gościł w ROZWIJALNI lekarz z Tybetu - dr Tenzin Jangchub. Wygłosił on wykład zatytułowany "Wschód spotyka Zachód: Buddyjska etyka wobec współczesnych problemów. Jak uwolnić się od problemów zdrowotnych i zaburzeń emocjonalnych w erze nowoczesnych technologii, postępu materialnego i supermarketów?"

Bezpośrednie spotkanie z przedstawicielem jednej ze wspaniałych tradycji Wschodu było okazją do porównania doświadczeń – dotyczących zdrowia, równowagi emocjonalnej, pozytywnego myślenia i szukania właściwego kierunku życia.


fot. Marek Grotowski

Zdrowie

Tematem spotkania było szeroko rozumiane zdrowie. Tradycyjny tybetański system medyczny uczy nas, jak zmniejszać problemy fizyczne, poczynając od drobnych dolegliwości, przez schorzenia cywilizacyjne i choroby chroniczne, aż do nowotworów. Podpowiada, jak wyeliminować je poprzez dietę, właściwy styl życia oraz podane w odpowiednim czasie lekarstwa.

Postawa moralna i równowaga emocjonalna

Korzystając z etyki buddyjskiej oraz nauk Jego Świątobliwości Dalajlamy, można usprawnić swoje funkcjonowanie emocjonalne, a przede wszystkim myśleć pozytywnie i nadawać życiu sens. Nauczmy się odwoływać do zdrowego rozsądku i rozwijać współczucie, by w ten sposób wspierać nasze zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie.

Z radością informujemy również, że dr Tenzin Jangchub będzie przyjmował pacjentów we Wrocławiu.

Informacje i rejestracja: tel. 513 869 866.


fot. Marek Grotowski

Ven. dr Tenzin Jangchub jest mnichem, lekarzem medycyny tybetańskiej, specjalistą ziołolecznictwa. Ukończył studia w Tybetańskim Instytucie Medycyny i Astrologii Jego Świątobliwości Dalajlamy w Dharamsali w Indiach. Jest zarejestrowany w Departamencie Zdrowia Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie.

Dr Tenzin Jangchub od ponad 10 lat mieszka w Polsce i przyjmuje pacjentów z całego kraju. Założył i zarejestrował w Warszawie Tradycyjną Tybetańską Klinikę Ziołolecznictwa, którą w lipcu 2009 r. oficjalnie otworzył i pobłogosławił Jego Świątobliwość Dalajlama.

Więcej informacji  na stronie http://tenzin_jangchub.republika.pl/index.html

 

 


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto