Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA OPEN SPACE TECHNOLOGY

→Czy zastanawiali się Państwo w jakich wspólnotach (rodzina, praca, sąsiedztwo, kraj, Europa...) czuliby się Państwo najlepiej?

→ Czy zastanawiali się Państwo czy coś mogą Państwo zrobić w kierunku zmiany, rozwoju, transformacji wspólnot, w których Państwo żyją?

Było to przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowej Konferencji Open Space Technology pt. "Budowanie wspólnot z Twoich najśmielszych snów", która odbyła się 10-12 maja 2013 r. we Wrocławiu, w ROZWIJALNI - Domu Twórczego Życia. Była to sposobność, by podyskutować, pouczyć się i zebrać wiele inspiracji nt. różnych wspólnot, wartości, funkcjonowania i nowych rozwiązań w Polsce, Danii, Niemczech, Turcji i w Holandii. Szczególnie obecne były wartości Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication - NVC), gdyż na konferencji było wielu praktyków i trenerów NVC. Konferencja przeprowadzona została metodą Open Space Technology, umożliwiającą najefektywniejsze spędzenie czasu, żywą wymianę, refleksję oraz zaplanowanie konkretnych zmian po konferencji.

Konferencja jest częścią międzynarodowego projektu „Popularyzacja Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) i Metody Otwartej Przestrzeni (Open Space Technology) w Europie” i jest współfinansowana przez Program UE Uczenie się Przez Całe Życie Grundtvig.

Udział w konferencji wzięli trenerzy i praktycy Porozumienia bez Przemocy oraz fasylitatorzy Open Space Technology z Niemiec, Holandii, Danii, Turcji oraz Polski.

Języki konferencji: angielski, polski, niemiecki, były także podgrupy dyskusyjne w jęz. tureckim oraz holenderskim. Organizatorzy zapewnili kilku wolontariuszy-tłumaczy jęz. angielskiego oraz niemieckiego.

Organizator: Fundacja Życia Bez Przemocy, Wrocław

Miejsce: ROZWIJALNIA - Dom Twórczego Życia,
ul. Chełmońskiego 30, Wrocław,
www.rozwijalnia.pl

 

Więcej wiedzy i inspiracji:  

→ na temat Porozumienia bez Przemocy:

po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_Bez_Przemocy

po angielsku: www.cnvc.org

→ na temat Open Space Technology:

po polsku: www.openspace.pl, film: http://www.youtube.com/watch?v=UIGpVbWtezA

po angielsku: http://www.openspaceworld.org/


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto