Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
TAŃCZĘ Z MAMĄ! TAŃCZĘ Z TATĄ!

W sobotnie popołudnia odbywały się w ROZWIJALNI cykliczne warsztaty taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich opiekunów, którzy chcieli miło i twórczo spędzić razem czas – inaczej niż do tej pory. Łączyły one elementy zabaw muzyczno-ruchowych, choreoterapii, rytmiki, masażu i relaksacji. Nie wymagały żadnego przygotowania tanecznego: tańczymy tak, jak nam w duszy gra, improwizujemy, wygłupiamy się. Chodzi o dobrą zabawę w miłym towarzystwie.

  

Formuła zajęć zakłada, że uczestniczyć w nich będzie dziecko i dorosły, który się nim opiekuje (np. mama, tata, ciocia, babcia, dziadek).

Tańczymy w skarpetkach lub baletkach, strój luźny (spodnie). Prosimy o przyniesienie niewielkich kocyków.

 

Dla rodziców/opiekunów to nie tylko okazja do oderwania się od codzienności, ale także możliwość innego, nowego spojrzenia na swoje dziecko, nawiązania czy wzmocnienia więzi poprzez poświęcenie mu uwagi i czasu. Taka godzinka niczym nieskrępowanej zabawy. to także niezwykła możliwość odkrycia swojego wewnętrznego dziecka i cieszenia się jego radością.

 

Dla dzieci to zachęta do otwarcia się na rodziców i inne dzieci, uruchomienia wyobraźni, kreatywności, wyrażania emocji. Podczas wspólnych pląsów przy muzyce dzieci mają możliwość odkrycia w swoich opiekunach partnerów do dobrej zabawy. To także okazja do poznania rówieśników i oswajania się z grupą, cenna zwłaszcza dla dzieci, które nie chodzą do przedszkola.

 

Zajęcia prowadzą:

 

Edyta Błotnicka – z wykształcenia polonistka, z zamiłowania tancerka. Swą przygodę z tańcem rozpoczęła 10 lat temu, poznając flamenco. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych (taniec współczesny, jazzowy, afrykański, latino, salsa, tańce w kręgu) i szkoleń z zakresu choreoterapii w Poznańskim Teatrze Tańca. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii, podczas certyfikacji zawodowej. Obecnie odbywa kurs instruktorski terapii tańcem u Detlefa Kapperta „Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała”.

 

Katarzyna Kubalik - jest absolwentką arteterapii i pedagogiki, uczestniczy w kursie instruktorskim terapii tańcem wg metody Detlefa Kapperta „Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała”. Pasjonuje ją taniec i ruch jako droga do wyrażania, odkrywania i pokochania siebie. Praktykuje taniec etniczny, improwizację taneczną oraz choreoterapię. Współtworzy warsztaty arteterapeutyczne adresowane do dzieci, młodzieży, kobiet.

 
Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto