Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

PIĘKNY CZAS OCZEKIWANIA NA ZMIANĘ - warsztat tańca i pracy z ciałem z elementami choreoterapii

Jak czekać na zmianę, aby nie czuć frustracji, zniecierpliwienia, strachu? Z ufnością, spokojem, zaciekawieniem, ale i aktywnie:

Wiem, że chcę i mogę dokonać ZMIAN.

Teraz piękny czas oczekiwania

Kiedy drży nam ciało

Serce bije szybciej

Myśli skupiają się w jednym miejscu, aby za chwilę być w innym.

Zaproponuj „oczekiwaniu” wspólny taniec, a zobaczysz, jak cudownie i z wielkim wyczuciem poprowadzi Cię w nim. Według Waszego rytmu...

Oczekiwanie to też piękny i potrzebny moment naszego życia.

Tak brzmiało zaproszenie na kolejny warsztat prowadzony przez Martę Grabowską - choreoterapeutkę z pasją - w sobotę 26 lutego 2011 r. od 16.30 do 19.30

W trakcie zajęć były wykorzystywane przede wszystkim elementy ruchu - tanecznego i nie tylko. Była też sposobność, by zastanowić się nad doznaniami płynącymi z ciała i skierować uwagę na to, o czym komunikują. A następnie podążyć dalej tym tropem. 

Nieważne, czy byłaś wcześniej na takim warsztacie - zawsze jest dobry moment, żeby skorzystać z tego wypróbowanego sposobu na uzyskanie lepszego kontaktu ze sobą i na poprawę samopoczucia.

Niech Cię nie zraża nazwa warsztat tańca. Nie uczymy kroków, nie trzeba nikogo naśladować. Każdy Twój ruch, jaki by nie był, jest właściwy, bo jest Twoim ruchem, wyraża Ciebie. Nikt tego nie ocenia i nie poprawia. Jedynie zachęca, dostarcza inspiracji w postaci muzyki, obrazów. Doświadczasz siebie poprzez ciało – tu i teraz.

Zostaw za sobą codzienną bieganinę, stresy i kłopoty. Pozwól swemu ciału odreagować. Oddaj się we władanie pięknej muzyki, niechaj ona Cię wypełni i poprowadzi. To czas tylko dla Ciebie – czas relaksu, który napełnia dobrą energią i dodaje sił. 

Kto wybrał się na ten warsztat, nie zważając na swoje umiejętności taneczne (lub ich brak), wiek ani figurę, ten miał okazję się przekonać się, co potrafi zdziałać choreoterapia.

Marta Grabowska o sobie:

Jestem pedagogiem i terapeutką. Kocham tańczyć. W tańcu spotykam się ze sobą. Ale także z innymi ludźmi, ze światem. Tańczę z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, niepełnosprawnymi, seniorami. Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów i szkoleń, m.in. jestem instruktorką metody „Improwizacja tańca i symbolika ciała” doktora D.Kapperta. Przeszłam proces certyfikacji w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu i oczekuję na zostanie certyfikowaną choreoterapeutką - terapeutką tańcem.

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto