Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

Piękną być

Wykład Agnieszki Biernat zatytułowany "Piękne włosy, cera i dłonie wizytówką każdej kobiety", we wtorek 30 września 2008 r. - wbrew temu, co mógł sugerować tytuł - nie był omówieniem zagadnień kosmetyki.

Bez względu na to, czy należymy do płci pięknej, czy brzydkiej, pewne cechy składające się na nasz wygląd (np. kształt i wielkość twarzy albo bioder) są niewątpliwie uwarunkowane genetycznie i nie mamy na nie żadnego wpływu. Pozostaje więc je zaakceptować i skoncentrować uwagę na tym, co zależy od nas, a decyduje o tzw. pierwszym wrażeniu i skojarzeniach, jakie wywołujemy u innych. Znaczenie ma tu przede wszystkim: wygląd naszej sylwetki, włosów, cery i dłoni.

Gęste, lśniące i puszyste włosy, to nie tylko efekt pracy dobrego fryzjera, czy też stosowania odpowiedniego szamponu. Pomimo używania najnowszej generacji kremów czy maseczek, mogą się nie ziścić obietnice alabastrowej skóry o świeżym wyglądzie, którymi kuszą nas producenci i sprzedawcy kosmetyków. I nie zawsze pomogą wizyty u profesjonalnej kosmetyczki. Paznokcie oraz dłonie również mogą zdradzić nas dostarczając informacji o naszym temperamencie, osobowości, a także stylu życia, jak również informując o aktualnym stanie organizmu.

Wygląd zewnętrzny jest bowiem wykładnikiem stanu zdrowia, do którego w ogromnej mierze przyczynia się dieta oraz styl życia. Nie można oszukać swojego organizmu, zaspokajając głód i pragnienie byle czym, przy tym długotrwale ignorując jego prawdziwe potrzeby.

I na tym skupiła się Agnieszka Biernat, dostarczając słuchaczkom obszerną porcję wiedzy, która pomoże im madrzej dobierać pożywienie i żyć w zgodzie z własną fizjologią, w ten sposób dbać o siebie, a przy okazji wyglądać kobieco, pięknie i młodo o każdej porze roku i dnia.

   

Agnieszka Biernat – terapeutka, dietetyczka, specjalistka ds. profilaktyki zdrowotnej, dyplomowana kosmetyczka. Jej życiowe pasje to medycyna naturalna, psychologia, dietetyka. Aktywnie propaguje zasady zdrowego odżywiania i ekologicznego stylu życia. Jest autorką książki "Zdrowiej jesz-zdrowiejesz!", a także programów radiowych (Radio Wrocław, Radio Opole, Radio Rodzina, Radio Luz) i telewizyjnych (Weekend w weekend, TVK) poświęconych profilaktyce zdrowotnej.

Współpracuje z lekarzami różnych specjalności, terapeutami oraz ośrodkami w zakresie promocji zdrowego stylu życia. W ostatnim czasie podjęła współpracę z Fundacją Mamy Dziecko, z Centrum Rozwoju Dziecka Berek!, a ponadto z Kłodzkim Stowarzyszeniem Amazonek, z Ośrodkiem Psychoterapii Gestaltoraz ze Stowarzyszeniem Radiestezji i Bioenergoterapii BIORAD.

Prowadzi wykłady i warsztaty poświęcone wyżej wymienionym zagadnieniom, porady zdrowotno-dietetyczne i pedagogiczne (jest pedagogiem pracy), pisze artykuły na temat profilaktyki zdrowotnej, higieny psychicznej, kosmetyki naturalnej i ekologii.

Artykuły jej autorstwa ukazały się w następujących czasopismach: "Vademecum. Wszystko dla Zdrowia" (Wrocław), "Kropla" (Wrocław), "Szaman" (Kraków), „Zielone Brygady” (Kraków), "Wiadomości Żmigrodzkie" (Żmigród), "Wegetariański Świat" (Warszawa), "Zielona Arka" (Szczecin), "Zielony Rynek" (Szczecin).

Obecnie pracuje nad kolejnymi książkami i wydawnictwami poświęconymi promocji zdrowego stylu życia oraz profilaktyce przeciwnowotworowej.Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto