Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

NA ZAWODOWYM ROZDROŻU - ustawienia systemowe wg B. Hellingera w sprawach zawodowych, firmowych i organizacyjnych

Metoda ustawień stworzona przez Berta Hellingera pozwala zajrzeć pod powierzchnię problemów i zbadać źródła trudności, "rozbraja" uwikłania w losy innych ludzi, umożliwia dokonanie wglądu w aktualną sytuację, zmienia sposób rozumienia mechanizmów rządzących życiem.

Każdy człowiek przynależy do różnych systemów: rodzinnego, zawodowego, społecznego, państwowego. Metoda ustawień pomaga uporządkować system, a tym samym poprawić funkcjonowanie w nim osoby, która doświadcza zaburzenia w systemie (jest reprezentantem problemu).

W odniesieniu do spraw zawodowych metoda B. Hellingera umożliwia zidentyfikowanie źródeł trudności i problemów w pracy, pomaga rozwiązywać konflikty interpersonalne, ułatwia podejmowanie decyzji, odkrywa zasoby osobiste, pokazuje przeszkody utrudniające spełnienie zawodowe lub osiągnięcie sukcesu finansowego. Metoda ta sprawdza się także jako przygotowanie do negocjacji, mediacji czy rozpraw.

Dla szefów firm i organizacji (szkoły, fundacje, stowarzyszenia etc.) oraz osób zarządzających projektami lub zespołami, metoda ustawień jest pomocą w uporządkowaniu struktury firmy (organizacji, zespołu), uwzględnia obsadzanie stanowisk, pokazuje miejsce szefa, wzmacnia pozycję zarządzającego.

Metodą Hellingera, stosowaną głównie do ustawień rodzinnych, można posłużyć się wszędzie tam, gdzie chodzi o relacje: z ludźmi, ideami, zadaniami. W systemach organizacyjnych, jakimi są firmy, szkoły, urzędy, panują prawa ładu wewnętrznego, które - gdy są przestrzegane - korzystnie wpływają na atmosferę w pracy i właściwe wydatkowanie energii pracownika.

Szerzej na ten temat była mowa podczas wykładu POLE ZAWODOWE W UJĘCIU SYSTEMOWYM. Poporowadziły go Barbara Wójcik i Maria Piegowska w czwartek 13 maja od godz. 18.00 do 20.30.

Gorąco zachęcamy do przyjścia na indywidualne konsultacje NA ZAWODOWYM ROZDROŻU. Najbliższy termin to sobota 15 maja od godz. 10.00

Konsultacje skierowane są do osób, które:

  • przeżywają trudności w obecnej pracy;
  • rozważają bądź planują zmianę pracy;
  • są przeciążone obowiązkami zawodowymi;
  • stoją przed wyborem z kilku różnych opcji;
  • poszukują równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym;
  • potrzebują impulsu, by zdynamizować własną działalność gospodarczą;
  • pragną odnaleźć swoją drogę zawodową.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy zgłosić się - tel. (0-71) 348-60-30, e-mail: info@rozwijalnia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Odpłatność za udział w konsultacjach wynosi 200 zł od osoby. To wyjątkowo korzystna cena, która obowiązuje tylko 15 maja.  

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto