Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 






 

Pomoc: Makra użytkownika

Poniższe makra są użyteczne głównie w operacjach związanych z użytkownikami i logowaniami w systemie WebGUI.

^a; or ^a(); - My Account Link
Makro wyświetla link (odnośnik) do informacji o koncie użytkownika. Możliwe jest dodatkowo zdefiniowanie wyświetlanej nazwy linku, przykładowo ^a("Informacja o koncie");.

UWAGI: Możesz również użyć specjalnej wersji tego makra ^a(linkonly); zwracającej sam tylko link do konta bez jego opisu. Z tym makro związana jest klasa stylu CSS .myAccountLink.

^AdminText();
Wyświetla krótki tekst informujący użytkownika zalogowanego jako administrator o pozostawaniu w trybie administracji - przykładowo: ^AdminText("Jesteś w trybie administracji!");

^AdminToggle; or ^AdminToggle();
Umieszcza na stronie link (odnośnik) umożliwiający włączenie lub wyłączenie trybu administracji ? link widoczny będzie tylko dla administratorów i menedżerów zawartości serwisu. Dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie wyświetlanej nazwy linku, przykładowo: ^AdminToggle("Włącz/Wyłącz tryb edycji");

^CanEditText();
Wyświetla użytkownikowi informację że może on edytować daną stronę.

Przykład: ^CanEditText(^AdminToggle;);

^EditableToggle; or ^EditableToggle();
Jest to odpowiednik makra AdminToggle, z tą różnicą że informacja jest wyświetlana tylko gdy użytkownik ma uprawnienia do edycji danej strony.

^GroupAdd();
Makro wyświetla link umożliwiający użytkownikom samodzielne dodanie się do danej grupy użytkowników. Pierwszym parametrem jest nazwa grupy, drugim nazwa linku do dodania się do grupy.

UWAGA: Jeżeli użytkownik nie jest zalogowany lub należy już do danej grupy lub ustawienia grupy nie zezwalają na samodzielne dodawanie się do nich użytkowników, to link nie zostanie wyświetlony.

^GroupDelete();
Makro wyświetla link umożliwiający użytkownikom samodzielne usunięcie się z danej grupy użytkowników. Pierwszym parametrem jest nazwa grupy, drugim nazwy linku jaka zostanie wyświetlona.

UWAGA: Jeżeli użytkownik nie jest zalogowany lub nie należy do danej grupy lub ustawienia grupy nie zezwalają na samodzielne usuwanie się z nich użytkowników, to link nie zostanie wyświetlony.

^GroupText();
Wyświetla krótki tekst informujący użytkownika jeżeli należy on do danej grupy. Można również zdefiniować alternatywny tekst wyświetlany dla użytkowników którzy nie należą do danej grupy.

Przykład: ^GroupText("Visitors","Załóż konto w naszym systemie aby móc korzystać z wszystkich jego funkcji!","Doceniamy naszych zarejestrowanych użytkowników!");

^L; or ^L(); - Login Box
Wyświetla niewielki blok formularza umożliwiającego zalogowanie się. Można ustawić szerokość bloku logowania - przykładowo ^L(20);. Możesz również zdefiniować treść wiadomości jaka zostanie wyświetlona użytkownikowi po zalogowaniu się - przykładowo ^L(20,Witaj ^a(^@;);. Kliknij %here% jeżeli chcesz się wylogować!)

UWAGA: Do tego makro przyporządkowana jest klasa stylu CSS .loginBox.

^LoginToggle; or ^LoginToggle();
Wyświetla link (odnośnik) umożliwiający zalogowanie lub wylogowania się, w zależności czy użytkownik jest czy też nie jest zalogowany. Opcjonalnie można zdefiniować swoją własną wersję nazwy takiego linku - przykładowo: ^LoginToggle("Kliknij tutaj aby się zalogować.","Kliknij tutaj aby się zalogować.");. Dostępna jest również specjalna forma wywołania tego makro ^LoginToggle(linkonly); zwracająca sam adres URL linku bez jego opisu.

^@; - Username
Wyświetla nazwę użytkownika który bieżąco jest zalogowany.

^#; - User ID
Wyświetla identyfikator (ID) użytkownika który bieżąco jest zalogowa ny.

Zobacz także:

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto