Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 






 

Pomoc: Makra nawigacyjne

Makra nawigacyjne służą do tworzenia nawigacji po stronach serwisu.

^C; or ^C(); - Crumb Trail
Wyświetla pasek z dynamicznie generowaną ścieżką do danej strony, począwszy od katalogu głównego związanego z daną stroną. Opcjonalnie możesz zdefiniować własną formę rozdzielenia wyświetlanych elementów ścieżki - przykładowo ^C(::); (domyślnie jest to znak>).

UWAGA: Z tym makro związana jest klasa stylu CSS .crumbTrail.

^FlexMenu;
Wyświetla menu zawierające strony menu głównego stron, rozwijające się kolejno po wybraniu przez użytkownika pozycji w menu.

^H; or ^H(); - Home Link
Wyświetla link do strony głównej serwisu. Dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie nazwy tego linku, przykładowo: ^H("Strona główna");.

UWAGI: Możesz użyć specjalnej wersji tego makra ^H(linkonly); zwracającej sam link bez jego nazwy. Z tym makro związana jest klasa stylu CSS .homeLink.

^M; or ^M(); - Current Menu (Vertical)
Wyświetla pionowe menu zawierające podstrony w stosunku do bieżącego poziomu. Dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie liczby poziomów na które menu będzie mogło się zagłębić. Domyślnie wyświetla tylko pierwszy podpoziom. Przykładowo, aby umożliwić zejście maksymalnie do trzeciego podpoziomu, należy podać makro w postaci ^M(3); - podając w makro wartość "0", umożliwi to rozwijanie menu do dowolnego podpoziomu stron.

^m; - Current Menu (Horizontal)
Wyświetla horyzontalne menu zawierające strony z danego podpoziomu stron. Opcjonalnie można zdefiniować separator wyświetlanych w menu stron, przykładowo ^m(:--:); - domyśnym separatorem jest ·.

^PreviousDropMenu;
Wyświetla rozwijane w dół menu zawierające podstrony na poprzednim poziomie stron.

Przykład: ^PreviousDropMenu;

^P; or ^P(); - Previous Menu (Vertical)
Wyświetla pionowe menu zawierające podstrony na poprzednim poziomie stron. Dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie maksymalnej liczby podpoziomów do jakiej menu to będzie się rozwijało ? domyślnie jest to jeden poziom. Przykładowo, aby zagłębiać się maksymalnie trzy podpoziomy, makro powinno mieć postać: ^P(3);. - podając tę wartość w makro na "0", umożliwi to rozwijanie menu do dowolnego podpoziomu stron.

^p; - Previous Menu (Horizontal)
Wyświetla horyzontalne menu zawierające strony na poprzednim podpoziomie stron. Opcjonalnie można zdefiniować separator wyświetlanych w menu stron, przykładowo ^p(:--:); - domyślnym separatorem jest ·.

^rootmenu; or ^rootmenu(); (Horizontal)
Wyświetla horyzontalne menu nazw wszystkich katalogów głównych systemu (oprócz katalogu WebGUI). Opcjonalnie można zdefiniować separator wyświetlanych w menu stron, przykładowo: ^rootmenu(|);

^RootTab;
Wyświetla menu z nazwami wszystkich katalogów głównych systemu (oprócz katalogu WebGUI), w którym przemieszczanie się po pozycjach menu jest podobne jak nawigacja po formularzach.

UWAGA: Z tym makro związane są dwie klasy stylów CSS: .RootTabOn{} i .RootTabOff{}.

Przykład:
<style> .rootTabOn { line-height: 17px; font-size: 16px; spacing: 3px; border: 1px solid black; border-bottom-width: 0px; background-color: #333333; z-index: 10000; padding: 3px 9px 5px 9px; color: white; } .rootTabOn A, .rootTabOn A:visited { color: white; font-weight: bold; text-decoration: none; } .rootTabOff { line-height: 15px; font-size: 14px; border: 1px solid black; border-bottom-width: 0px; background-color: #c8c8c8; z-index: 1000; padding: 2px 9px 2px 9px; } .rootTabOff A, .rootTabOff A:visited { color: black; text-decoration: underline; } .rootTabOff A:hover { font-weight: bold; } </style> ^Root Tab;

^SpecificDropMenu();
Wyświetla rozwijalne w dół menu zaczynające się od wybranego punktu w hierarchii stron menu nawigacyjnego. Podaje się przy tym dwa parametry ? pierwszy parametr to przetworzony do nazwy adresu URL tytuł strony od której menu ma się zaczynać, drugi podaje maksymalną liczbę podpoziomów do jakiego będzie się rozwijać dane menu.

Przykład: ^SpecificDropMenu("home",3);

^S(); - Specific SubMenu (Vertical)
To makro pozwala na wyświetlenie pionowego podmenu strony podanej w makro jako parametr. Przykładowo możesz utworzyć podmenu strony głównej poprzez podania makra w postaci: ^S("indeks",0);. Pierwszy parametr to przetworzony do nazwy adresu URL tytuł strony (w tym przykładzie strona o nazwie ?indeks?), drugi parametr wskazuje na liczbę kolejnych podpoziomów na które menu może się zagłębiać, domyślnie jest to jeden podpoziom (wartość ?0? oznacza brak ograniczeń). Aby przykładowo zagłębiać się maksymalnie do trzech podpoziomów, należy użyć makra w postaci ^S("nazwa_strony",3);.

^s(); - Specific SubMenu (Horizontal)
To makro pozwala na wyświetlenie poziomego podmenu strony podanej w makro jako parametr (tytuł strony przetworzony do nazwy adresu URL). Przykładowo możesz wyświetlić podmenu strony ?nazwastronyserwisu? podając makro w postaci: ^s("nazwastronyserwisu");. Opcjonalnie możliwe jest zdefiniowanie separatora stron w menu, przykładowo podając makro w postaci: ^s("nazwastronyserwisu",":--:");. Domyślnym separatorem jest znak ˇ.

^Synopsis; or ^Synopsis(); Menu
To makro wyświetla podmenu strony razem z krótkim opisem każdej z pozycji. Można w tym makro zdefiniować liczbę określającą dopuszczalny poziom zagłębiania się w kolejne podpoziomy menu.

UWAGI: Z tym makro związane są następujące klasy stylów CSS: .synopsis_sub, .synopsis_summary, oraz .synopsis_title.

^TopDropMenu;
Wyświetla rozwijane w dół menu najwyższego poziomu stron.

Przykład: ^TopDropMenu;

^T; or ^T(); - Top Level Menu (Vertical)
Wyświetla pionowe menu głównych stron serwisu (podstrony katalogu głównego). Dodatkowo można zdefiniować liczbę poziomów o jakie maksymalnie może się zagłębić to menu ? domyślnie jest to jeden poziom. Przykładowo, aby ograniczyć wyświetlanie menu do maksimum trzech kolejnych poziomów, makro powinno mieć postać: ^T(3); - wartość ?0? oznacza brak ograniczenia.

^t; - Top Level Menu (Horizontal)
Wyświetla pionowe menu głównych stron serwisu (podstrony katalogu głównego). Opcjonalnie możliwe jest zdefiniowanie separatora stron w menu, przykładowo podając makro w postaci: ^t(:--:);. Domyślnym separatorem jest znak ˇ.

^/; - System URL
Adres URL głównego skryptu systemu (który wywoływany z parametrami generuje odpowiednie strony serwisu), przykładowo: /index.pl/.

^\; - Page URL
Adres URL bieżącej strony, przykładowo: /index.pl/nazwastrony).

Zobacz także:

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto