Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 






 

Pomoc: Raport SQL, Dodawanie, Edycja

Raporty SQL są prawdopodobnie najbardziej funkcjonalnymi obiektami w całym arsenale narzędzi WebGUI. Pozwalają one odczytywać i we właściwy sposób spożytkować (raporty, podsumowania, analizy, interpretacje, itp.) zasoby baz danych do których mamy dostęp. Zastosowanie raportów jest bardzo szerokie - od tworzenia zestawień i podliczeń z posiadanej bazy księgowej, aż do przykładowej prezentacji podsumowań aktywności wszystkich posiadanych forum dyskusyjnych.

Przetwarzać makra w zapytaniu?
Zaznacz to pole jeżeli w zapytaniach do bazy danych używasz zdefiniowanych makr WebGUI.

Testy?
Zaznacz tą opcję jeżeli chcesz aby podczas uruchamiania raportów były wyświetlane informacje o wykonywanych operacjach oraz o błędach i problemach.

Zapytanie
Jest to standardowe zapytanie do bazy danych napisane za pomocą składni SQL. Twoje zapytania mogą być bardziej dynamiczne poprzez zastosowanie makra ^FormParam(); .

Szablon raportu
Szablon definiujący sposób prezentacji raportu. Najczęściej do generowania raportów używane są tablice HTML (przykład tego znajduje się poniżej). Jeżeli pozostawisz to pole puste, to szablon zostanie wygenerowany automatycznie na podstawie wygenerowanego raportem zestawu danych.

Do generowania raportów SQL można użyć specjalnie przygotowanych makr (jeśli użyte, będą one wykonane niezależnie od definicji pola "Przetwarzać makra w zapytaniu?"). Te makra to: ^-;, ^0;, ^1;, ^2;, ^3;, itd. Makro ^- oznacza punkty podziału dokumentu, gdzie raport rozpoczyna i kończy generowanie. Makra z liczbą reprezentują pola danych, które powinny być w zestawie danych uzyskanych zapytaniem SQL. Dodatkowe makro, ^rownum; liczy wiersze raportu począwszy od liczby 1 (powinno być używane w raportach w których wygenerowane wiersze powinny być ponumerowane).

Połączenie do bazy danych
Administrator systemu może wcześniej skonfigurować dla Ciebie połączenia do bazy danych, na których możesz pracować za pomocą Raportów SQL, dzięki czemu nie jest wymagane już własnoręczne podawanie parametrów DSN oraz hasła i użytkownika bazy danych. Jeżeli baza danych wybrana zostanie z dostępnej listy, to pola omawianych parametrów będą pominięte.

Jeżeli nie ma zdefiniowanych połączeń do baz danych, wtedy powinieneś wprowadzić własnoręcznie zarówno DSN jak i nazwę oraz hasło użytkownika uprawnionego do korzystania z bazy danych.

DSN
"Data Source Name" (nazwa źródła danych), to unikalny identyfikator Twojej bazy danych używany przez Perl. Identyfikator ten powinien mieć postać: DBI:[sterownik bazy danych]:[nazwa bazy danych]:[serwer bazy danych].

Przykładowo: DBI:mysql:WebGUI:localhost

Użytkownik bazy Nazwa użytkownika jakiego używasz do dostępu do Twojego DSN.

Hasło bazy Hasło jakiego używasz do dostępu do Twojego DSN.

Podziel na strony po Ile maksymalnie wierszy raportu ma się mieścić na pojedyńczej stronie?

Konwertować znak następnej linii?Czy chcesz aby w wygenerowanym raporcie, znak nowego wiersza był zamieniany na odpowiadający mu znak nowego wiersza HTML (<br>)?

Zobacz także:

Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto