TRENING PAMIĘCI I TWÓRCZEGO MYŚLENIA

Techniki szybkiego uczenia wydają się nowe, ale są stare jak świat, a w każdym razie jak ludzka kultura. W Indiach stosowano je do zapamiętywania starożytnych świętych tekstów, przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie, nim wynaleziono pismo i zapisywanie w księgach.  Mnemotechnikami posługiwali się także starożytni Grecy, wygłaszający arcydługie przemówienia. Skuteczność tych metod potwierdziła psychologia współczesna. 

Program zajęć

Podstawowy kurs technik szybkiego uczenia się obejmuje: metody zapamiętywania, wstęp do szybkiego czytania, notatki nielinearne, metody wspomagające koncentrację i synchronizację półkul mózgowych. By łatwiej było się nimi posługiwać, w program kursu włączamy elementy treningu twórczego myślenia. Pomagamy też rozpoznać indywidualne predyspozycje uczestników, by pomóc im  w odnalezieniu własnego, najbardziej efektywnego stylu uczenia się. Kurs trwa 36 godzin i został rozplanowany na trzy weekendy (sobota i niedziela od godz. 10.00 do 16.30).

Podczas pierwszego weekendowego spotkania wyjaśnimy najważniejsze zasady działania pamięci, poznamy pierwszą metodę zapamiętywania, zwaną królową mnemotechnik. Już na drugi dzień można ją zastosować, np. do zarejestrowania w pamięci listy zakupów, spraw do załatwienia czy przygotowania krótkiego wystąpienia publicznego.

Ponadto przeorganizujemy system notowania i powtórek. Przyjrzymy się naszym rytmom dobowym i predyspozycjom, aby znaleźć najbardziej efektywny indywidualny styl uczenia się. A także będziemy się świetnie bawić, podczas ćwiczeń twórczego myślenia, inspirowanych m.in.: cyrkiem Monthy Pythona.

Zajęcia rozpoczynamy w weekend 19-20 września (sobota-niedziela) od 10.00 do 16.30. Kolejne zostały zaplanowane na 17-18 października i 7-8 listopada. Inwestycja w sprawną pamięć - 180 zł za każde 2 dni zajęć (wariant I) lub 500 zł - za 6 dni zajęć - przy wpłacie za 3 weekendy z góry (wariant II). Zdecyduj się na ten drugi wariant, to zaoszczędzisz! 

Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do 15 września - tel. (0-71)348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl. Wymagana jest przedpłata - za pierwsze zajęcia (180 zł) lub za całość (500 zł). 

Konto: ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: TRENING PAMIĘCI - warsztat.

Paulina Ilska – ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, legitymuje się uprawnieniami pedagogicznymi. Od kilku lat prowadzi zajęcia z dziennikarstwa, wiedzy o kulturze, twórczego pisania i mnemotechnik. Jest uczennicą Marka Szurawskiego, pioniera technik szybkiego uczenia się w Polsce.

Kiedy akurat nie uczy, zazwyczaj siedzi w teatrze albo innym dziwnym miejscu, gdzie da się ustawić scenografię i aktora. Recenzuje festiwale i premiery, najchętniej z teatrów alternatywnych. Współpracuje z portalem Reymont.pl oraz kwartalnikiem literacko-artystycznym „Arterie”.