PIĘKNO I SIŁA KOBIECOŚCI - WARSZTATY DLA MATEK I CÓREK LUB BABĆ I WNUCZEK (9-13 lat)

 autorką grafiki jest Joanna Garbowicz, Pracownia Grafiki Gama

Drogie Kobiety!

Czy świętowałyście z mamami Waszą pierwszą miesiączkę? Kołysałyście szaleńczo i radośnie biodrami w gronie rówieśniczek, tańcząc niezapomniane rytmy lambady? Pamiętacie rozmowy, radosne okrzyki i śmiech, kiedy zakładałyście piękne sukienki mamy i stukałyście obcasami o parkiet, wyczekując dnia kiedy założycie Waszą pierwszą parę szpilek?

Ile radości jest w odkrywaniu i czekaniu na ten moment, kiedy „będę już kobietą”. Ile jest też trudnych momentów w radzeniu sobie ze zmianami zachodzącymi w ciele, oswajaniu i akceptowaniu nowej rzeczywistości, radzeniu sobie z popularyzowanym ideałem piękna.

W dojrzewaniu do kobiecości jest coś delikatnego, ulotnego i pięknego, ale zarazem jest to ogromne wyzwanie. Wiedziały o tym nasze babki, toteż w kobiecym gronie dzieliły się doświadczeniami, udzielały jedne drugim rad i wsparcia. Siadały wspólnie przy darciu pierza, śpiewając, opowiadając sobie śmieszne i rubaszne czasem historie.

Warsztaty PIĘKNO I SIŁA KOBIECOŚCI nawiązują do tych kobiecych zgromadzeń i tradycyjnych rytuałów przejścia.

Poprzez wspólny taniec, zabawę, śpiew oraz  ćwiczenia rozwijające świadomość ciała, odkrywać będziemy moc kobiecości. Naszą uwagę skupimy przede wszystkim na relacji oddech-głos-ciało. Szczególnie zaś na centrum, czyli miednicy i biodrach. To właśnie tu rodzi się życie, impuls oddechu i głosu (dlatego miejsce to zwane jest sacrum). Tu również zachodzą największe zmiany w ciele dojrzewającej kobiety. 

Chcemy pomóc je przyjąć i zaakceptować, a wcześniej się z nimi łagodnie oswajać. Dlatego zapraszamy do udziału w warsztatach matki z córkami, które zbliżają się do wieku dojrzewania. Mile widziane będą także babcie z wnuczkami w wieku 9-13 lat. Przez tę wspólną podróż chcemy Was wesprzeć w utrzymaniu więzi i dobrych relacji. Pragniemy wzmocnić Wasze córki, aby radośnie mogły wejść w świat kobiecości oraz stworzyć sprzyjające warunki, aby wraz z  rozwojem ciała, dojrzewała także ich emocjonalność i kobieca mądrość.

Udział w warsztatach to:

-        odkrywanie swojej kobiecości – ciała, emocji, więzi z innymi kobietami oraz ich życiowej mądrości

-        nauka akceptacji zachodzących w kobiecym ciele zmian

-        dostrzeganie piękna kobiecego ciała bez względu na promowany ideał piękna

-        dzielenie się i wymiana doświadczeń z innymi kobietami

-        wzmacnianie więzi i zaufania, budowanie relacji

-        nauka słuchania poza słowami

Specjalne zaproszenie adresujemy również do Waszych córek (wnuczek):

Drogie dziewczynki, młode kobiety!

Zapraszamy Was w podróż przez tajemnice kobiecości. Z internetu, książek i gazet dowiecie się wiele o swoim ciele i dojrzewaniu, jednak nie wszystkiego. Wszelkie niejasności, niepewności i lęki najlepiej oswajać, spotykając się z innymi, bardziej doświadczonymi kobietami.

Aby przekonać się, jak to jest naprawdę, możecie tylko doświadczyć same, wsłuchując się w siebie.

Podczas warsztatów tańcząc, śpiewając i grając w przeróżne gry, będziemy uczyć się, jak:

-        akceptować siebie, swoje ciało i zachodzące w nim zmiany

-        odkrywać piękno swojego ciała

-        odkrywać radość z bycia sobą – bycia dziewczynką, bycia kobietą

-        radzić sobie ze wstydliwością

-        budować relacje z rówieśniczkami

-        rozmawiać, nawet bez słów z mamą i innymi kobietami.

Terminy warsztatów postaramy się dostosować do potrzeb wszystkich zainteresowanych.

Pierwsze 2-godzinne spotkanie potraktujemy jako okazję do poznania się, następnie planujemy cykl 8 spotkań - co tydzień po 2 godziny.

Czekamy na zgłoszenia matek i córek w wieku 9-13 lat lub babć i wnuczek w tym wieku – by rozpocząć wspólnie drogę ku kobiecości. Wystartujemy, gdy zbierze się grupa chętnych:

tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

O prowadzącej:

ILONA KRAWCZYK – aktorka, pieśniarka, trenerka, reżyserka.

Absolwentka Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w którym zagrała m.in. główną rolę w musicalu repertuarowym „Pewien Mały Dzień”. Ukończyła prestiżowe studia MA in Acting na Manchester Metropolitan University, gdzie podczas intensywnego treningu z Teatrem Pieśń Kozła, pracowała techniką koordynacji, techniką Alexandra oraz metodą wokalną, opracowaną przez Kristin Linklater. Jako aktorka spektaklu „Drawing on Schulz” występowała na deskach teatru w Londynie i Manchesterze. W 2012 roku uhonorowana stypendium artystycznym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pomysłodawczyni i liderka projektu artystyczno-badawczego „Małe Ojczyzny”, którego efektem końcowym był wyreżyserowany przez nią spektakl „Pomnę, pomnę…”.

Brała udział w różnych projektach wokalno-aktorskich, m.in. w koncercie „Głosy miasta” podczas Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, projekcie „Dynamika metamorfozy” reżyserowanym przez Pawła Passiniego. Współpracuje m.in. z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. W 2013 r. dołączyła również do projektu „Jubilo”. Poza działalnością artystyczną prowadzi na terenie kraju warsztaty wokalne, aktorskie oraz warsztaty rozwoju osobistego. Uwielbia różnorodność i koloryt życia. Dlatego często podejmuje się kilku zadań naraz. I choć nie jest to zawsze łatwe, z każdego zajęcia czerpie inspiracje, które wykorzystuje następnie do wzbogacania pozostałych sfer działania.

Wyznaje: Niesamowite jest dla mnie, kiedy podczas zajęć ludzie odkrywają swój prawdziwy potencjał. Jak pięknie jest widzieć ich rozwój i radość, kiedy dostrzegają swoje postępy. Kiedy stają się obecni tu i teraz.